پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 09:40:52
سرویس اجتماعی
هاشمی:

کودکان کار مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند

رئیس کارگروه آسیب‌های اجتماعی در مجلس، با تاکید بر اینکه کودکان کار، خیابانی و زباله‌گردها مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند، از دستگاه‌های حمایتی خواست تا برای بررسی این مشکل تدبیری بیندیشند.
کودکان کار مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند رئیس کارگروه آسیب‌های اجتماعی در مجلس، با تاکید بر اینکه کودکان کار، خیابانی و زباله‌گردها مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند، از دستگاه‌های حمایتی خواست تا برای بررسی این مشکل تدبیری بیندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107311998642.jpg کودکان,کار,مهمترین,منبع,انتشار,ویروس,کرونا,محسوب,می‌شوند Icana

همایون هاشمی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از کودکان کار، خیابانی و زباله‌گردها به عنوان عامل تسریع انتشار  بیماری کرونا  یاد کرد و گفت: این کودکان به لحاظ نوع رفتار اجتماعی که دارند، مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند، چرا که همچون سایر کودکان ممکن است به این بیماری مبتلا نشوند، اما می‌توانند ناقل این ویروس بوده و آن را به بزرگترها منتقل کنند.

هیچ برنامه‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه برای بررسی کودکان کار ارائه نشده است

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم توجه مسئولان مربوطه در جهت آسیب‌‎شناسی وضعیت کودکان کار در انتشار ویروس کرونا، ادامه داد: متاسفانه با اینکه تردد این کودکان در سطح خیابان می‌تواند عاملی برای تسریع انتشار ویروس کرونا باشد، اما تاکنون هیچ برنامه‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه برای بررسی آنها ارائه نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه مسلم است سازمان بهزیستی باید برای ساماندهی افرادی که تحت حمایت این سازمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارند، آستین بالا بزند و به صورت ویژه به این موضوع ورود پیدا کند.

ویروس کرونا به یک چالش ملی تبدیل شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: سایردستگاه‌های حمایتی همچون شهرداری نیز باید برای بررسی کودکان کار، خیابانی و زباله‌گردها ورود پیدا کنند و با در اختیار قرار دادن تجهیزات لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، اصول لازم بهداشتی را به آنها آموزش دهند.

رئیس کارگروه آسیب‌های اجتماعی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت توجه دستگاه‌های حمایتی به وضعیت آسیب‌دیدگان اجتماعی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، تاکید کرد: هم‌اکنون که انتشار ویروس کرونا به یک چالش ملی تبدیل شده است، می‌طلبد که دستگاه‌های حمایتی همچون سازمان بهزیستی و شهرداری در جهت حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی به بهترین شکل نقش‌آفرینی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet