پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/20 19:36:42
سرویس اجتماعی
خضری مطرح کرد

لزوم جلوگیری از فعالیت کودکان کار و زباله‌گردها برای پیشگیری از شیوع کرونا

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس جمع آوری کودکان کار و زباله‌گردها را برای پیشگیری از شیوع کرونا بسیار ضروری خواند و گفت: کرونا کودکان خیابانی و زباله گردها را به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی و استفاده از اقلام بهداشتی تهدید می‌کند.
لزوم جلوگیری از فعالیت کودکان کار و زباله‌گردها برای پیشگیری از شیوع کرونا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس جمع آوری کودکان کار و زباله‌گردها را برای پیشگیری از شیوع کرونا بسیار ضروری خواند و گفت: کرونا کودکان خیابانی و زباله گردها را به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی و استفاده از اقلام بهداشتی تهدید می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107311998642.jpg لزوم,جلوگیری,از,فعالیت,کودکان,کار,و,زباله‌گردها,برای,پیشگیری,از,شیوع,کرونا Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بر ضرورت جمع‌آوری کودکان خیابانی و زباله‌گردها برای پیشگیری از شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: کرونا کودکان خیابانی و زباله گردها را به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی و استفاده از اقلام بهداشتی مقابله با کرونا تهدید می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه کودکان خیابانی و زباله گردها باید جمع‌آوری و سلامت آنها مورد بررسی قرار گیرد، افزود: کودکان کار و زباله گردها به شدت آسیب پذیر و در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند بنابراین می طلبد سازمان بهزیستی با همکاری وزارت کشور و تمامی دستگاه‌ها گامی جدی برای جمع‌آوری آنها بردارند و با بررسی وضعیت سلامت کودکان در صورت لزوم نسبت به قرنطینه کردن آنها اقدام کند.

خضری در مورد نقش وزارت بهداشت در این رابطه، یادآور شد: وزارت بهداشت به عنوان سیاست گذار آیین نامه و بخشنامه‌هایی را صادر می‌کند اما مجری جمع‌آوری و ساماندهی دستگاه‌هایی مانند بهزیستی، وزارت  و نیروی انتظامی است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های ذیربط باید سال ها پیش جمع‌آوری و ساماندهی کودکان خیابانی و زباله‌گردها را در دستور کار قرار می‌دادند، تصریح کرد: البته هنوز هم دیر نیست و دستگاه‌ها می‌توانند با همکاری هم یک بار برای همیشه به این معضل پایان دهند.

وی افزود: برخی از کودکان از سر ناچاری و فقر در خیابان ها در حال فعالیت هستند اما برخی از آنها توسط مافیا هدایت می‌شوند و به صورت باندی فعالیت می‌کنند که نیاز است نیروی انتظامی باندها و مافیا را شناسایی  و همچنین نهادهای حمایتی با شناسایی خانواده کودکان بی بضاعت حمایت مناسب را از آنها داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet