خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/19 16:38:00
سرویس اجتماعی
نمکی:

تشکیل کمیته سه نفره برای تصمیم‌گیری در مورد قرنطینه شهرها/ ترددها بزرگترین چالش نظام سلامت برای مقابله با کرونا است

وزیر بهداشت از تشکیل کمیته سه نفره برای تصمیم‌گیری در مورد قرنطینه شهرها خبر داد و گفت: در حال حاضر در پیک بیماری کرونا قرار داریم و خیز جدید این ویروس به دلیل جابجایی موارد آلوده در حال شکل‌گیری است.
تشکیل کمیته سه نفره برای تصمیم‌گیری در مورد قرنطینه شهرها/ ترددها بزرگترین چالش نظام سلامت برای مقابله با کرونا است وزیر بهداشت از تشکیل کمیته سه نفره برای تصمیم‌گیری در مورد قرنطینه شهرها خبر داد و گفت: در حال حاضر در پیک بیماری کرونا قرار داریم و خیز جدید این ویروس به دلیل جابجایی موارد آلوده در حال شکل‌گیری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102629613151.jpg تشکیل,کمیته,سه,نفره,برای,تصمیم‌گیری,در,مورد,قرنطینه,شهرها/,ترددها,بزرگترین,چالش,نظام,سلامت,برای,مقابله,با,کرونا,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ ( دوشنبه، 16 اسفندماه ) نشستی با حضور دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از نمایندگان به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در صحن مجلس برگزار شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از اتمام این نشست در جمع خبرنگاران از تلاش‌های اصحاب رسانه و صدا و سیما برای اطلاع رسانی اخبار کرونا به مردم تشکر کرد و گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی از روز نخست همواره از یاران و یاوران همه همکاران ما در ستاد ملی مبارزه با کرونا بود و پیگیری های مستمری را برای شهر قم به عنوان اولین کانون اعلام شده داشتند.

وی ادامه داد: در این نشست نمایندگان مشکلات حوزه انتخابیه خود در رابطه با ویروس کرونا را مطرح کردند و از طرح ملی مبارزه با کرونا به عنوان بسیج ملی مطلع شدند و درخواست های ما هم از نمایندگان مجلس مطرح شد.

نمکی با بیان اینکه در حال حاضر در پیک بیماری کرونا قرار داریم، گفت: شمار مبتلایان رو به افزایش است البته در برخی استان‌ها به حالت تعادل رسیدیم اما در برخی استان ها خیز جدید این ویروس به دلیل جابجایی موارد آلوده در حال شکل‌گیری است؛  همکاران ما در قالب بسیج ملی مبارزه با کرونا در حال انجام اقداماتی در رابطه با بیماریابی، هدایت آنان به مراکز بهداشتی و درمانی، جداسازی از بخش‌های بستری و اعزام موارد بستری به بیمارستان‌های خاص هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: اگر همکاران ما بتوانند بر روی جمعیت خاصی برنامه‌ریزی کنند قابل کنترل است اما مواردی مانند عدم توجه مردم به توصیه های بهداشتی، نماندن آنها در منزل و روی آوردن به سفر ممکن است کنترل بیماری را از دست ما خارج کند؛ متاسفانه سفر و نماندن مردم در منزل مشکلات زیادی را برای ما فراهم خواهد کرد.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از نقاط آلوده به غیر آلوده و بالعکس تردد می‌کنند و این حرکت به شدت غیربهداشتی دو پدیده بزرگ را برای ما به همراه خواهد داشت یکی اینکه هرگز نمی‌توانیم برای جمعیت خاصی محاسبه ارائه خدمات داشته باشیم به عنوان مثال اگر در استان مازندران برای جمعیتی محاسبه خدمت کردیم می توان آن را با 5 تا 10 درصد برآورد کرد اما اگر دو میلیون نفر به جمعیت استان افزوده شود امکانات فنی، تخصصی، بیماریابی، درمان و تشخیص به همان میزان برای مردم بومی با مشکل مواجه می شود.

نمکی ادامه داد: دومین مشکل جابجایی سویه های مقاومی از ویروس است که ممکن است با جهش و متاسیون در نقطه‌ای خاص شکل گرفته باشد و این جابجایی خطرناک می‌توان جمعیت زیادی را به عارضه جدید و غیرقابل کنترل مبتلا کند به همین دلیل امروز بزرگترین خطر برای مجموعه نظام سلامت ترددها و جابجایی موارد آلوده و غیرآلوده در سراسر کشور است که کار را برای همه همکاران ما سخت می کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد قرنطینه شهرها، گفت: در نشست امروز در مورد اینکه شهری را قرطنینه کنیم صحبتی نشد اما قرار شد کمیته‌ای متشکل از سه نفر با عضویت کارشناسان ما و مقامات تصمیم گیر اجرایی در مورد این موضوع تصمیم گیری و پیشنهادات خود را ارائه کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet