پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/25 12:32:14
سرویس اقتصادی
ملکی مطرح کرد

استفاده از رانت اطلاعاتی برای ثبت نام در طرح های پیش فروش خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید علیرغم در نظر گرفتن فرمول‌های ویژه اما مصرف کنندگان واقعی نمی توانند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند، زیرا برخی با استفاده از رانت و اطلاعاتِ به روز اقوام و بستگان خود را در این طرح ها ثبت نام می کنند.
استفاده از رانت اطلاعاتی برای ثبت نام در طرح های پیش فروش خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید علیرغم در نظر گرفتن فرمول‌های ویژه اما مصرف کنندگان واقعی نمی توانند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند، زیرا برخی با استفاده از رانت و اطلاعاتِ به روز اقوام و بستگان خود را در این طرح ها ثبت نام می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103820984551.jpg استفاده,از,رانت,اطلاعاتی,برای,ثبت,نام,در,طرح,های,پیش,فروش,خودرو Icana

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر طرح‌های پیش فروش بر قیمت خودرو، گفت: اگرچه طرح های پیش فروش خودرو می‌تواند به عنوان مُسکن و به صورت موقت از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند اما درمان قطعی حل مشکلات این حوزه نیست.

مصرف کنندگان واقعی نمی تواند در طرح های پیش فروش ثبت نام کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: علیرغم در نظر گرفتن فرمول‌های ویژه اما مصرف کنندگان واقعی نمی توانند در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند، زیرا برخی با استفاده از رانت و اطلاعاتِ به روز اقوام و بستگان خود را در این طرح ها ثبت نام می کنند.

خودروسازان کنترل خود بر نحوه اجرای طرح های پیش فروش خودرو را افزایش دهند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است خودروسازان باید کنترل خود را بر نحوه اجرای طرح های پیش فروش خودرو افزایش دهند تا اتهامات وارد شده به این شرکت ها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه سوداگران از وضعیت بازار خودرو و تیراژ تولید آنها آگاه هستند، به همین دلیل با کاهش عرضه به راحتی قیمت‌ها را در بازار افزایش می‌دهند، ادامه داد: با افزایش تولید قطعه سازان، تیراژ تولید خودروسازان نیز بیشتر می‌شود در نتیجه عرضه به بازار افزایش یافته و از گرانی ها جلوگیری می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet