پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 16:05:14
سرویس سیاسی
بروجردی:

دیپلماسی پارلمانی نقش مهمی در حل بحران هایی همچون کرونا دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلماسی پارلمانی از آنجا که امکان ارتباط با نمایندگان کشور های مختلف دنیا که دارای اختیارات قانونی بالا و قدرت قابل توجهی هستند را دارد، نقش بسیار مهمی در تقویت روابط و کمک به حل بحران هایی همچون کرونا ایفا می کند.
دیپلماسی پارلمانی نقش مهمی در حل بحران هایی همچون کرونا دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلماسی پارلمانی از آنجا که امکان ارتباط با نمایندگان کشور های مختلف دنیا که دارای اختیارات قانونی بالا و قدرت قابل توجهی هستند را دارد، نقش بسیار مهمی در تقویت روابط و کمک به حل بحران هایی همچون کرونا ایفا می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg دیپلماسی,پارلمانی,نقش,مهمی,در,حل,بحران,هایی,همچون,کرونا,دارد Icana

علاء الدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره  به دیپلماسی های اخیر پارلمانی در موضوع کرونا گفت:این دیپلماسی همواره مکمل دیپلماسی رسمی کشور بوده و  سیاست های مصوب نظام در عرصه سیاست خارجی را یاری کرده است.

وی ادامه داد: در دیپلماسی پارلمانی از آنجا که امکان ارتباط با نمایندگان کشورهای مختلف دنیا  وجود دارد که دارای اختیارات قانونی بالا و قدرت قابل توجهی هستند، نقش بسیار مهمی در تقویت روابط و کمک به حل بحران هایی همچون کرونا دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تروریسم اقتصادی آمریکا علیه کشورمان تصریح کرد:در شرایطی قرار داریم که در دوران ترامپ با یک آمریکای دروغگو روبرو هستیم و در این شرایط حساس ژست دروغین کمک به ملت ایران می گیرند بگونه ای که آن ها حتی حاضر نیستند در این شرایط حساس تحریم های وضع شده علیه ملت ایران از جمله تحریم های دارویی را بردارند و به حل این مشکلات کمک کنند.

بروجردی بیان کرد: با توجه به این که تحریم های وضع شده علیه ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد نیست، کشورها باید در این مقطع از اختیارات قانونی خود استفاده کنند و فشار پذیری خود را از آمریکا به حداقل برسانند و کمک کنند تا گره ها در زمینه کمک رسانی به ایران در زمینه مبارزه با بیماری کرونا باز شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خاجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معضل کرونا یک معضل جهانی بوده و  نیازمند همکاری بین المللی است بر این اساس نقش دیپلماسی پارلمانی در این شرایط مهم و اساسی است که باید مورد توجه بیشتر واقع شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet