پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 15:15:27
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی مطرح کرد

طرح جدید دولت برای مستأجران ؛ تهاتر زمین های دولتی با واحدهای نوساز

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای طرح تهاتر زمین های دولتی با واحدهای نوساز امکان پذیر است و دولت می تواند با اجرای آن بخشی از مشکلات موجود در حوزه تأمین مسکن استیجاری را برطرف کند.
طرح جدید دولت برای مستأجران ؛ تهاتر زمین های دولتی با واحدهای نوساز رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای طرح تهاتر زمین های دولتی با واحدهای نوساز امکان پذیر است و دولت می تواند با اجرای آن بخشی از مشکلات موجود در حوزه تأمین مسکن استیجاری را برطرف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107188642640.jpg طرح,جدید,دولت,برای,مستأجران,؛,تهاتر,زمین,های,دولتی,با,واحدهای,نوساز Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وضعیت بازار مسکن به ویژه بازار اجاره مسکن را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه در شرایط کنونی تمام بازارهای اقتصادی به ویژه بازار مسکن دچار مشکلات و تلاطمات بسیاری شده که در این میان بازار اجاره بیشتر تأثیر را از این تلاطمات داشته است.

محمدرضا رضایی کوچی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه به دلیل افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، قیمت اجاره افزایش چشمگیری داشته و در این میان مستأجران برای تأمین مسکن مورد نیاز خود با مشکل روبه رو شده اند، حال خانوارها یا باید اقدام افزایش میزان آورده خود برای ودیعه و اجاره مسکن را افزایش داده و یا اینکه در مناطق پایین تر شهر به دنبال اجاره مسکن باشند که این مسئله خود یک آسیب بسیار بزرگ است.

وی گفت: قطعا بهبود وضعیت بازار مسکن نیازمند برنامه ریزی و سیاست گذاری دولت است، اما در چند سال اخیر دولت و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش تلاطمات بازار اجاره مسکن هیچ اقدامی انجام نداده است.

رضایی کوچی ادامه داد: البته برنامه ریزی هایی برای کاهش فشار بر مستأجران از جمله ارائه تسهیلات به مستأجران یا انعقاد قرارداد دوساله اجاره صورت گرفته اما هیچ کدام از این طرح ها عملیاتی نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اخیرا دولت طرح جدیدی را برای کاهش مشکل تأمین مسکن مستأجران طراحی کرده، مبنی بر اینکه دولت در قبال ارائه زمین، واحدهای نوساز یا نیمه کاره را از مالکان و سازندگان خریداری کند و سپس از واحدها در اختیار مستأجران قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می رسد که اجرای طرح تهاتر زمین های دولتی با واحدهای نوساز امکان پذیر است و دولت می تواند با اجرای آن بخشی از مشکلات موجود در حوزه تأمین مسکن استیجاری را برطرف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet