پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 15:13:47
سرویس سیاسی
میرزایی:

سازمان‌های بین‌المللی تمهیداتی برای دور زدن تحریم دارو بیاندیشند

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است ممانعت از واردات دارو به کشور خود علتی بر شیوع ویروس کرونا می‌شود از این رو سازمان‌های بین‌المللی هرچه سریع‌تر نسبت به رفع تحریم‌ها علیه ایران اقدام کنند.
سازمان‌های بین‌المللی تمهیداتی برای دور زدن تحریم دارو بیاندیشند عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است ممانعت از واردات دارو به کشور خود علتی بر شیوع ویروس کرونا می‌شود از این رو سازمان‌های بین‌المللی هرچه سریع‌تر نسبت به رفع تحریم‌ها علیه ایران اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909106298327720.jpg سازمان‌های,بین‌المللی,تمهیداتی,برای,دور,زدن,تحریم,دارو,بیاندیشند Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تحریم دارویی کشورمان که در زمان مقابله با شیوع ویروس کرونا مشکلاتی به وجود آورده است، گفت: مبادلات دارویی و صادرات دارو به ایران موضوع جدایی از مبادلات اقتصادی و بانکی نیست.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از همان ابتدا که تحریم های بانکی علیه ایران شدت گرفت، بسیاری از شرکت های آمریکایی و اروپایی نسبت به این تحریم ها که منجر به تحریم دارویی می شود هشدار دادند چرا که این اقدام جان بسیاری از بیماران را به خطر می اندازد.

وی یادآور شد: با این حال متأسفانه در میان سیاستمداران آمریکا گوش شنوایی وجود نداشت و حتی آنها حاضر هستند به قیمت ضرر زدن به خود، برخی از کشورها را مورد تحریم قرار دهند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی باید سازمان های بین المللی به آمریکا فشار بیاورند که این کشور در تحریم های وضع شده بازنگری کند، خاطرنشان کرد: بدون مبادلات بانکی نمی توان دارو وارد کشور کرد و عدم واردات دارو باعث می شود این بیماری که امروز تمام دنیا را درگیر خود کرده بیش از این شیوع پیدا کند و حتی برای خود مردم آمریکا نیز خطرناک تر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet