پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 14:20:44
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها:

اختیارات ریاست جمهوری کافی است

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید دارد اختیارات ریاست جمهوری بر اساس قانون اساسی کافی است و نیازی به تغییر یا اصلاح آن وجود ندارد.
اختیارات ریاست جمهوری کافی است رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید دارد اختیارات ریاست جمهوری بر اساس قانون اساسی کافی است و نیازی به تغییر یا اصلاح آن وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108545219656.jpg اختیارات,ریاست,جمهوری,کافی,است Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره پیش نویس اصلاح قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات ریاست جمهوری، گفت: مجموعه اختیاراتی که از ابتدای انقلاب تا امروز و بر مبنای قانون اساسی به ریاست جمهوری داده شده است کفایت می کند.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اختیارات ریاست جمهور در یک دوره از ریاست جمهوری تغییر یا افزایش پیدا کند، ادوار دیگر ریاست جمهوری نیز می خواهند با توجه به مقتضیات زمانی اختیارات را گسترش دهند و این کار گریبان مجلس را می گیرد از این رو بعید می دانم قوه مقننه با لایحه اصلاح قانون تعیین حدود و وظایت ریاست جمهوری موافقت کند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه در حال حاضر رئیس جمهور بر اساس قانون اساسی بالاترین اختیارات را دارد، عنوان کرد: رئیس جمهور برای پیش برد امور به جای اینکه از عدم اختیار بگوید، باید سازمان ها و دستگاه های ماجرایی مختلف کشور را متمرکز کند، رئیس جمهور به عنوان شخص دوم کشور اختیارات کافی و لازم را در دارد.

وی گفت: گاهی رئیس جمهور می گوید عده ای مانع اقدامات دولت می شود، سوال این است آیا چون عده ای مانع می شوند باید گفت اختیارات ریاست جمهوری کم است و باید آن را تغییر داد؟

کولیوند در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه ریاست جمهوری اصلاح اختیارات و وظایف را برای ضمانت اجرای مسئولیت می داند، اظهار داشت: می پذیریم که پیچیدگی هایی دراجرا وجود دارد اما اینکه قوه مجریه می گوید ضمانت اجرایی ندارد قابل قبول نیست اگر قانون اساسی اختیار داده دولت باید محکم بایستد و در چارچوب قانون عمل کند اما اگر اختیار ندارد باید اجازه دهد دستگاه های دیگر کار خود را انجام دهند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید کرد: به نظر بنده در اصلاح قانون حدود و اختیارات ریاست جمهوری خلط مبحث شده، اختیارات ریاست جمهوری کفایت می کند و نیاز به تغییر یا افزایش آن نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet