پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/29 15:39:30
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

تروئیکای اروپا از تهدید ایران درباره برجام دست بردارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اروپا در هر قالبی ایران را به اجرای مکانیسم ماشه تهدید می کند در حالی که باید آمریکا را به این قرارداد بازگرداند.
تروئیکای اروپا از تهدید ایران درباره برجام دست بردارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اروپا در هر قالبی ایران را به اجرای مکانیسم ماشه تهدید می کند در حالی که باید آمریکا را به این قرارداد بازگرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107663458585.jpg تروئیکای,اروپا,از,تهدید,ایران,درباره,برجام,دست,بردارد Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست شورای حکام که درباره برجام صادر شد، گفت: صرف نظر از قسمت های تکراری در این بیانیه که درباره خروج آمریکا از برجام بود اما هیچگاه تأثیری نداشت، بخش هایی از این بیانیه مجددا تهدید ایران محسوب می شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها دائما ایران را به استفاده از مکانیزم ماشه تهدید می کنند، گفت: بر این اساس تروئیکای اروپا یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس قصد دارند با شکایت از ایران، پرونده را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع دهند که در آنجا نیز سوال درباره تمدید تعلیق تحریم های سازمان ملل به گونه ای مطرح می شود که به جای اینکه روسیه یا چین آن را وتو کرده و تعلیق تمدید شود، آمریکا آن را وتو می کند و تعلیق تمدید نخواهد شد.

شهروز برزگر کلشانی

وی ادامه داد: اروپا مجددا به تهدیدهای ضمنی ایران درباره برجام ادامه داده است و قصد دارند مکانیسم ماشه را تا مهر 99 فعال کنند که البته بعد از آن نیز کارایی نخواهد داشت چرا که در آن زمان باید رأی مثبت تمام کشورهای عضو شورای امنیت را داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مکانیسم ماشه نیز از آنجایی که ما همواره تحریم بوده ایم و بعد از این نیز تحریم می شویم کارایی خاصی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: اگر اروپا قصد دارد برجام را زنده نگاه دارد نباید ما را با مکانیسم ماشه تهدید کند بلکه باید نسبت به بازگرداندن آمریکا به برجام تلاش کند که جمهوری اسلامی نیز به این موارد دل نبسته است بلکه تلاش دارد از طرق دیگری کشور را تقویت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet