پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/21 15:11:38
سرویس سیاسی
بروجردی پاسخ داد

چه کشورهایی ملزم به اجرای تحریم های دارویی آمریکا علیه ایران هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نامه دکترلاریجانی به اتحادیه بین‌المجالس را راهبرد پارلمانی در جهت کاهش بحران در وضعیت فعلی خواند و گفت: ایران تحت تحریم شورای امنیت نیست بنابراین کشورهای دنیا ملزم به اجرای تحریم های دارویی آمریکا علیه ایران نیستند.
چه کشورهایی ملزم به اجرای تحریم های دارویی آمریکا علیه ایران هستند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نامه دکترلاریجانی به اتحادیه بین‌المجالس را راهبرد پارلمانی در جهت کاهش بحران در وضعیت فعلی خواند و گفت: ایران تحت تحریم شورای امنیت نیست بنابراین کشورهای دنیا ملزم به اجرای تحریم های دارویی آمریکا علیه ایران نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103338927172.jpg چه,کشورهایی,ملزم,به,اجرای,تحریم,های,دارویی,آمریکا,علیه,ایران,هستند Icana

علاءالدین بروجردی  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره شرایط تحریم دارویی ایران در بحران مقابله با کرونا گفت : بارها پیش از این نیز تاکید شده است که  تجهیزات پزشکی و مواد غذایی تهدیدی برای سلامت مردم و جنایت علیه بشریت است، هر چند مقامات آمریکایی ادعا می‌کنند که تحریم‌های آن‌ها مردم عادی و بیماران ایرانی را هدف قرار نداده اما  این ادعا دروغ است و در شرایط فعلی نیز مقابله با بحران کرونا باید مقدم بر هر سیاستی باشد.

نماینده مردم بروجرد و اشتراین در مجلس شورای اسلامی افزود: نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف برای مداخله جهانی جهت لغو تحریم‌های ضد انسانی آمریکا علیه کشورمان یک راهبرد است که باید از طرف های مقابل مورد حمایت و توجه قرار بگیرد.

بروجردی در اینباره تاکید کرد: درباره ادعای مقامات کاخ سفید درباره همکاری با ایران برای مبارزه با کرونا تاکید کرد: مقامات آمریکایی  در چند هفته گذشته درباره  کمک به ایران در جهت مبارزه با کرونا ادعاهایی را مطرح کردند ، کمک آمریکا پیشکش ؛ تحریم‌های غیرانسانی حوزه دارو را لغو کنند.

وی ادامه داد: آمریکا جنایت های زیادی علیه بشریت را به نام خود ثبت کرده است اما در صورت عدم لغو تحریم های دارو در این شرایط در بحران انسانی که احتمال وقوع آن وجود دارد، سهیم است.

علاءالدین بروجردی

 

بروجردی درباره حوزه کشورهایی که درگیر تحریم دارویی آمریکا عسله ایران هستند، گفت: ایران تحت تحریم های آمریکا است و در حال حاضر تحریمی از جانب شورای امنیت علیه ایران وجود ندارد بنابراین کشورهای دیگر دنیا می توانند در زمینه دارو به ما کمک کنند.

 وی ادامه داد:  کشورها الزامی به تبعیت از تحریم‌های آمریکا ندارند. آن‌ها مختارند که در شرایط فعلی حتی به خاطر حفظ ظاهر و پست بین المللی  تحریم‌های علیه ایران را نادیده بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه عبور از این ایام همدلی است اما باید تدبیر داشت و بهترین تدبیر در این شرایط رفع انحصار در تامین دارو است، اروپا در این وضعیت باید دست از بازی منفعل و ایفای نقش فرمانبرداری از آمریکا برداد و حداقل یکبار در تمام طو.ل تاریخ حسن نیت و استقلال عمل خود از آمریکا را نشان دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet