پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/24 10:21:43
سرویس اقتصادی
آقاپور علیشاهی عنوان کرد؛

چگونگی اجرای مصوبه استمهال اقساط در شرایط کرونایی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود.
چگونگی اجرای مصوبه استمهال اقساط در شرایط کرونایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201906105893216768.jpg چگونگی,اجرای,مصوبه,استمهال,اقساط,در,شرایط,کرونایی Icana

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شانه خالی کردن بانک‌ها از مصوبات حمایتی بانک مرکزی در شرایط کرونایی کشور گفت: موضوع ارائه مهلت دو ماهه به وام‌گیرندگان برای پرداخت اقساط باید در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب و بعد به صورت بخشنامه رسمی از سوی هیئت دولت و با امضای رئیس‌جمهور به بانک‌ها ابلاغ می‌شد تا لازم‌الاجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بانک مرکزی زمانی که به بانک‌ها اعلام می‌کند تا سه ماه اقساط تسهیلات را دریافت نکنند ابتدا باید منابع جایگزین برای این مدت سه ماه و ضرر و زیان بانک‌ها را مشخص کند تا آنها به این مصوبه عمل کنند بنابراین تا منابع این مصوبه تعیین نشود بانک‌ها زیر بار مصوبه استمهال اقساط وام نخواهند رفت.

آقاپور علیشاهی تاکید کرد: شورای پول و اعتبار و رئیس جمهور که اکنون رئیس ستاد مبارزه با کرونا شده باید سریعا طی بخشامه‌ای صراحتا این موضوع را اعلام و محل زیان و ضرر را مشخص و ابلاغ کنند وگرنه بانک‌ها اقدامی نمی‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet