خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/23 17:06:00
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس انتقاد کرد

سربازان ترکیه در ادلب چه می کنند؟

سربازان دولت اردوغان در سوریه با ارتش دولت قانونی اسد که توسط سازمان ملل متحد نیز به رسمیت شناخته شده، در حال جنگ است؛ موضوعی که ملت ترکیه آن را نمی‌پذیرد و به آن انتقاد دارد.
سربازان ترکیه در ادلب چه می کنند؟ سربازان دولت اردوغان در سوریه با ارتش دولت قانونی اسد که توسط سازمان ملل متحد نیز به رسمیت شناخته شده، در حال جنگ است؛ موضوعی که ملت ترکیه آن را نمی‌پذیرد و به آن انتقاد دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810105711941050.jpg سربازان,ترکیه,در,ادلب,چه,می,کنند؟ Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از حضور نظامی ترکیه در مناطقی که تروریست‌های علیه دولت قانونی این کشور فعال هستند، گفت: عملیات اخیر و حضور سربازان تکریه در منطقه ادلب سوریه جای تعجب و نگرانی های جدی داشته است و بدتر از همه آنکه اردوغان به اندازه‌ای درباره این عملیات با ادعای زیاد و بلندپروازی سخن گفته که گویا تصویر همراهی ارتش ترکیه با تروریست‌های سلفی افتخارآفرین است!

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در اینباره تاکید کرد: در ادلب تروریست‌های سلفی که تحت عنوان مخالفین سوری با ارتش اسد می‌جنگند، مستقر هستند، از سویی درحال حاضر نیروهای ارتش ترکیه در ادلب به عنوان بخشی از سرزمین های سوریه، با دولت سوریه که از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است، درحال جنگ است.

وی ادامه داد : بر اساس گزارش هایی که رسانه های رسمی خود ترکیه منتشر می کنند، ملت ترکیه به این مساله اعتراض دارند چرا که این رفتار اردوغان بیش از این که تصمیمات یک رییس جمهور و مطابق منافع یک ملت باشد بیشتر تصمیماتی منطبق بر روحایات ماجراجویانه حزب سیاسی است که اردوغان به آن تعلق دارد. این در حالی است که آقای  اردوغان رییس جمهور ملت ترکیه است نه نمانیده حزب سیاسی شان.

ابطحی با تاکید بر این که عملیات فعلی ترکیه در ادلب سوریه خلاف توافقات حقوقی است ، گفت: اردوغان مدعی شده که این عملیات قانونی و بر اساس توافقنامه آدانا است در حالی که در این توافقنامه تنها برای عبور نظامیان ترک به خاک سوریه به منظور مبارزه با تروریسم درنظر گرفته شده است .

سید محمد جواد ابطحی

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر ترکیه با این تصمیمات قطعنامه های سازمان ملل متحد، به رسمیت شناخته شدن دولت بشار اسد از جانب این سازمان را نادیده می گیرد و این رفتار مصداق بارز دخالت در امورداخلی یک کشور و تلاش برای سرنگونی دولت مستقر و قانونی که توسط رای مردم انتخاب شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: ترکیه در حالی دست به اقدامات عجیب می زند که در  توافق  آستانه - سوچی که میان  روسیه و ایران ترکیه منعقد و مسئولیت هریک از طرفین مشخص شد نتوانسته مسئولیت های خود را به درستی ایفا کند ، انتظار می رود به جای این که ترکیه مجری سیاست های کاخ سفید باشد ، منافع ملی و منطقه ای و خواسته ملت ترکیه و سوریه را مدنظر قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet