پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/25 10:36:21
سرویس اقتصادی
میرزایی مطرح کرد

کرونا؛ فرصتی برای تولیدکنندگان مواد ضدعفونی‌ / افزایش تقاضا در بازار

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: تولیدکنندگان مواد ضدعفونی‌هیچگاه چنین فرصتی بدست نمی‌آورند بنابراین برای افزایش تولید خود معطل کمک دولت نمانند.
کرونا؛ فرصتی برای تولیدکنندگان مواد ضدعفونی‌ / افزایش تقاضا در بازار عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: تولیدکنندگان مواد ضدعفونی‌هیچگاه چنین فرصتی بدست نمی‌آورند بنابراین برای افزایش تولید خود معطل کمک دولت نمانند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101457892998.jpg کرونا؛,فرصتی,برای,تولیدکنندگان,مواد,ضدعفونی‌,/,افزایش,تقاضا,در,بازار Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به نقش پتروشیمی‌ها در تولید البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده با توجه به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: اگرچه شرکت‌های پتروشیمی‌ باید مواد اولیه لازم جهت تولید مواد ضدعفونی و البسه بیمارستانی را به کفایت تهیه کنند و انتقاد به عدم ایجاد گسترده واحدهای پایین دستی بر قوت خود باقی است، اما این معنای انداختن توپ در زمین شرکت‌های پتروشیمی نیست چراکه در همین شرایط، تولید مواد ضدعفونی‌کننده کارخانه‌ها چندین برابر شده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واحدهای تولیدی تا قبل از شیوع بیماری کرونا برای فروش اقلام خود و تامین هزینه‌های یک شیفت کاری نیز مشکل داشتند لذا به دنبال صادرات بودند بنابراین نمی‌توان واحدهای تولیدی زیرمجموعه، همچون پتروشیمی‌ها کم‌کاری نکرده‌اند اما اکنون با افزایش تقاضا تولیدات آن‌ها نیز بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه اکنون شرکت‌های تولیدکننده الکل، مواد ضدعفونی‌کننده و البسه بیمارستانی سرمایه و نقدینگی کافی در دست دارند، اضافه کرد: از آنجا که تقاضا به شدت در ایران و کشورهای اطراف افزایش پیدا کرده است شرکت‌های تولیدکننده باید با جذب نیروی متخصص و کارگر سه شیفت به کار تولید بپردازند و نیازی چندانی هم به کمک دولت ندارند.

راه برای افزایش تولید مواد ضدعفونی باز است/ منتظر کمک دولت ننشینید

میرزایی توضیح داد: شرکت‌های مذکور هیچ وقت چنین فرصتی را بدست نمی‌آورند بنابراین اگر می‌خواهند از این فرصت استفاده کنند نباید منتظر و معطل کمک دولت یا تغییر شرایط بانکی و دریافت وام باشند. راه به اندازه کافی برای رشد تولید آن‌ها باز است و حتی باید علاوه‌بر اشباع داخل از مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و... بازار کشورهای اطراف را نیز در دست بگیرند.

بیشتر بخوانید: عدم حمایت از صنایع پایین‌دستی پتروشیمی؛ دلیل اصلی کمبود مواد ضدعفونی کننده

ارزش سهام شرکت‌های تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده در بورس بالا رفته است

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین درخصوص اینکه چطور میتوان شرکت‌های عرضه‌کننده الکل و مواد ضدعفونی‌کننده را در بورس تقویت کرد  توضیح داد: باتوجه به افزایش تقاضا برای محصولات‌ این شرکت‌ها، ارزش سهام آن‌ها در بورس نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها نیز بالا رفته است و چشم‌انداز مثبتی تا چند ماه آینده پیش‌روی شرکت‌های تولیدکننده محصولات مذکور وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet