شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/08/04 14:12:00
سرویس فرهنگی
ابوترابی‌فرد تاکید کرد:

مجلس از آزادی مطبوعات حمایت می کند

**نایب رییس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی از آزادی مطبوعات در چهارچوب قانون حمایت خواهد کرد.

 

پاسخگویی ابوترابی فرد به سئوالات خبرنگاران در غرفه خانه ملت.

نایب رییس مجلس در خصوص کارکرد سیاسی مطبوعات در شرایط کنونی جامعه گفت: جامعه و مطبوعات ما به شدت سیاسی هستند و بنده گمان می‌کنم این نگاه باید تعدیل شود و سیاست را با مجموعه آرمان‌ها و ایده‌های نظام پیوند داد و مسیر ارتقاء نظام جمهوری اسلامی ایران را هموار کرد.

وی تلاش برای تحکیم صفوف ملت ایران و یکپارچگی مردم در راستای اهداف کلان نظام را مهمترین کارکرد مطبوعات در عرصه سیاست دانست و تصریح کرد: ما امروز در آستانه یک جهش علمی، ‌اقتصادی، ‌سیاسی و فناوری به ویژه در عرصه‌هسته‌ای قرار داریم و  برای اینکه بتوانیم از این مرحله با اقتدار عبور کنیم نیازمند به وحدت ملی، انسجام نیروهای انقلاب و پیوند آحاد جامعه در راستای اهداف کلان نظام هستیم.

ابوترابی‌فرد گفت: امیدوارم همه مطبوعات و دست‌اندرکاران عرصه رسانه،‌ در این حوزه نقش خوبی را ایفا کنند و در حول محور کلیدی قانون اساسی و محور نقش‌آفرین ولایت فقیه و رهبری نظام که عمود حسینه انقلاب اسلامی است، مسیر وحدت، همدلی و انسجام نیروهای توانمند جمهوری اسلامی ایران را هموار بسازند.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: این نمایشگاه تجسمی است از نقش مهم مطبوعات در عرصه فرهنگ، ‌سیاست و عرصه‌های مختلف علمی و اجتماعی و آن طور که معاونت مطبوعات ارشاد عنوان کردند سال گذشته نمایشگاه با چهارصد غرفه کار خود را آغاز کرد اما امسال ششصد غرفه در نمایشگاه مطبوعات حضور دارند که این خود رشد قابل توجهی است.

وی افزود: امسال نشریات دانشجویی و پایگاه‌های اطلاع رسانی برای نخستین‌بار در نمایشگاه حضور یافتند.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: عرصه مطبوعات و رسانه در جمهوری اسلامی ایران یکه عرصه گسترده‌ای است که اولاً باید آن را پاس داریم و از آن حفاظت کنیم و مجال ارائه نظر و طرح دیدگاه‌ها را بدهیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم مسئولان وزارت ارشاد نیز در این عرصه با جدیت گام بردارند و رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های نوشتاری، نمادی از اندیشه، تفکر و دیدگاه‌های ملت ایران در همه عرصه‌ها باشند.

ابوترابی‌فرد در خصوص وظایف مطبوعات در شرایط فعلی کشور اظهار داشت: اولاً مطبوعات باید واقعیت‌های جامعه را درهمه عرصه‌ها دقیقاً تحلیل کنند و با تحلیل واقعیت‌های امروز جامعه در حوزه‌های مختلف و ارائه راهکار برای ارتقاء این جایگاه و تبیین آسیب‌هایی که حوزه‌های مختلف را تهدید می‌کند، نقش موثری را در افزایش جایگاه مطبوعات و افزایش کارایی نظام جمهوری اسلامی ایفا کند.

وی با بیان این که مطبوعات نقش مهمی در نقد عملکرد همه دستگاه‌ها دارند، گفت: قوای سه‌گانه باید مورد نقد دقیق علمی و آمیخته با ادب و صداقت مطبوعات قرار بگیرند.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: اگر این نقد در کنار تحلیل صحیح واقعیت‌ها و اشاره به نقاط قوت انجام بگیرد. قطعاً می‌تواند نقش مهمی را در سلامت جامعه ایفا کند.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: اگر مطبوعات حضور جدی و نقش موثر خود را ایفا کنند آنان  که اهل اندیشه و اهل عزم و اراده در اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستند در همه حوزه‌ها نقش بهتری ایفا می‌کنند و کسانی که در اندیشه سوء استفاده هستند با نظارت دقیق مطبوعات قطعاً نخواهند توانست بر پیکر نظام جمهوری اسلامی ایران آسیبی برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet