هدر موبایل
1388/08/04 15:01:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

توافق‌نهایی ایران و 1+5 باید درچهارچوب ان، پی‌، تی باشد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: توافقات نهایی ایران ۱+۵ باید درچهارچوب ان، پی‌، تی باشد.

"حسین نقوی" نماینده ورامین در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به موضع رییس مجلس در ارتباط با توافق وین اظهار داشت: آقای لاریجانی نسبت به این موضوع که سوخت بیست درصد ما خارج از کشور تا زمانی که ما تکنولوژی لازم برای غنی‌سازی است پیدا کنیم.

نماینده ورامین خاطر نشان کرد: شرایطی که کشورها از جمله فرانسه مطرح کردند را ما نپذیرفتیم بنابراین توافقات نهایی باید در چارچوب ان، پی، تی صورت بگیرد و نه خواسته کشورها.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به این سئوال که آیا شما از جزئیات توافق نامه‌ای که قرار است طی هفته آینده ایران نظرش را در مورد آن ارائه کند مطلعید گفت: هنوز در این خصوص بحثی مطرح نشده و از جزئیات این موضوع اطلاعی ندارم.

نماینده ورامین در پاسخ به این سئوال که آیا توافق اولیه صورت گرفته در وین را در راستای عزتمندی جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل ارزیابی می‌کنید، گفت: معتقدم همین اندازه که دولت‌های اروپایی و غربی که تا پیش از این حاضر نبودند ایران را به عنوان یک قدرت هسته‌ای بشناسند و از ابتدای فعالیت هسته‌ای کشور ما اصرار بر این داشتند که باید توقف غنی‌سازی هسته‌ای صورت بگیرد ولی امروز حاضر می‌شوند مذاکره کنند و در تعامل هسته‌ای با کشور ما حضور می‌یابند این موفقیت بزرگی است.

وی افزود: در واقع اعلام رسمی مبنی براین که ایران یک قدرت هسته‌ای است و باید تعامل انرژی داشته باشیم نشاندهنده یک موفقیت برای ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet