پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/25 10:48:41
سرویس سیاسی
سالک تشریح کرد

سناریو حمله موشکی به پایگاه التاجی؛ تلاش واشنگتن برای بحران‌سازی جدید در عراق

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است که حمله موشکی به پایگاه التاجی در بغداد، سناریو سوخته واشنگتن برای بحران سازی جدید در عراق است.
سناریو حمله موشکی به پایگاه التاجی؛ تلاش واشنگتن برای بحران‌سازی جدید در عراق عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است که حمله موشکی به پایگاه التاجی در بغداد، سناریو سوخته واشنگتن برای بحران سازی جدید در عراق است. https://cdn.icana.ir/d/019/201804108527435622.jpg سناریو,حمله,موشکی,به,پایگاه,التاجی؛,تلاش,واشنگتن,برای,بحران‌سازی,جدید,در,عراق Icana

احمد سالک کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره حمله موشکی به پایگاه التاجی در بغداد گفت: این حمله از چند جهت قابل بررسی است چرا که ادعای دست داشتن ایران در این حمله و یا دست داشتن گروه هایی که ارتباط خوبی با جمهوری اسلامی دارند، مشخصا قابل رد است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در اینباره ادامه داد: این حمله بهانه ای برای حمله مجدد نظامیان آمریکایی علیه چند پایگاه نیروهای مقاومت در بوکمال شد بنابراین مشخصا می توان به این سناریو رسید که ابتدا یک حمله نمایشی به پایگاه خودی ترتیب داده شده تا به بهانه تلافی آن بتوان اقدامات نظامی بیشتری انجام داد.

حشدالشعبی به دنبال تداوم آرامش در عراق برای تشکیل دولت است

وی ادامه داد: حمله نظامی به پایگاه التاجی قاعدتا از طرف گروه‌های شناخته‌شده و مسئولی نظیر حشدالشعبی روی نداده است چراکه واکنش نظامیان آمریکایی به چنین اقدامی قابل پیش‌بینی بود و نیروهایی نظیر حشدالشعبی که به‌دلیل اینکه عراق در آستانه تشکیل دولت قرار دارد، به اهمیت «آرام نگه داشتن شرایط» واقف بوده‌اند .

سالک همچنین احتمال دست داشتن داعش در این حمله را رد نکرد و گفت: ممکن است داعش در این زمینه دست داشته باشد اما احتمال اول مبنی بر اینکه کار خود آمریکا باشد تا هم با دست باز گزینه اقدامات تلافی جویانه را مدنظر قرار دهد و هم این که آرامش عراق را برای به تعویق انداختن دولت در این کشور برهم زند، قوی تر است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر این که حمله موشکی به پایگاه التاجی در بغداد، سناریو سوخته واشنگتن برای بحران سازی جدید در عراق است، تصریح کرد: حضور نظامی آمریکا در عراق همواره یک تهدید امنیتی علیه بغداد است و برای حل این معضل امنیتی باید کاری صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ عباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه خبر داده است که  به دنبال اظهارات بی اساس رئیس جمهور آمریکا مبنی بر مسئول دانستن جمهوری اسلامی ایران در حمله به پایگاه نیروهای ائتلاف در التاجی عراق ، سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا، بعد از ظهر روز جمعه- 23 اسفند 1398 - به محل این وزارت  فراخوانده شد و مراتب اعتراض شدید کشورمان به این اظهارات به وی ابلاغ شد. بر اساس این گزارش در حمله راکتی اخیر به پایگاه نظامی التاجی بغداد، دست‌کم ۲ نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته شده‌اند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به حمله راکتی به پایگاه التاجی واقع در شمال بغداد و کشته شدن یک نظامی این کشور اعلام کرد که لندن به همراه دیگر اعضای عضو ائتلاف بین المللی درباره این حمله تحقیق می‎کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet