ایام محرم 1398
1398/12/25 10:35:40
سرویس سیاسی
بروجردی در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپا:

اروپا به جای حرف زدن، عمل کند / با توجه به بحران کرونا باید تحریم ها برداشته شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا تاکید کرد که کشورهای اروپایی نباید بیش از این از آمریکایی ها بترسند و باید به صورت عمل به تعهدات برجامی خود عمل کنند.
اروپا به جای حرف زدن، عمل کند / با توجه به بحران کرونا باید تحریم ها برداشته شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا تاکید کرد که کشورهای اروپایی نباید بیش از این از آمریکایی ها بترسند و باید به صورت عمل به تعهدات برجامی خود عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg اروپا,به,جای,حرف,زدن،,عمل,کند,/,با,توجه,به,بحران,کرونا,باید,تحریم,ها,برداشته,شود Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص فعالیت هسته ای ایران و برجام، گفت: اتحادیه اروپا به جای حرف، عمل کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تاکید کرد: تعهدات کشورهای اروپایی امضاکننده برجام کاملا مشخص است و عملکرد آنها نشان داده است که به تعهدات خود عمل نکرده اند از این رو آنها در مقابل جامعه جهانی هم مسئول و هم محکوم هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اگر اروپایی ها به تعهدات خود عمل می کردند جدای اقدام غیر قانونی آمریکا ایران ناگزیر نمی شد، تعهدات خود را کاهش دهد، جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده اگر اروپایی ها تعهدات خود را عملی کنند و تحریم ها را بردارند ایران هم به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه ایران در برابر جامعه جهانی مسئولانه عمل می کند، ادامه داد: با این حال آمریکا بر خلاف ضوابط بین المللی از برجام خارج شد و اروپایی ها هم مسئولانه عمل نکرده اند بنابراین به جای بیانه گام های عملی را بردارند.

اتحادیه اروپا

 

بروجردی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به همه گیر شدن بحران کرونا بیان داشت: با توجه به سراسری شدن بحران کرونا در جهان امروز هم زمان مناسبی برای از سر گیری تعهدات برجامی است و شکستن تحریم ها است.

این نماینده مجلس خطاب به کشورهای اروپایی گفت: اروپایی ها دست به این اقدام بزنند و اینقدر از آمریکا نترسند. زیبنده اتحادیه ای با 27 عضو نیست که از کشور آمریکا و تهدید های آن بترسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به حمایت اروپایی ها از "مکانسیم حل اختلاف" اظهار داشت: اتفاق مبهمی نیافتاده که نیازمند مکانسیم حل اختلاف باشد، آنها تعهدات روشنی دارند و به آن عمل نکردند نیازی به مذاکره و جلسات طولانی نیست همین احاله کردن به مکانسیم حل اختلاف به معنی خریدن زمان و عدم انجام تعهدات آنها است، اروپایی ها اگر صادق هستند باید تعهدات خود را از امروز شروع کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نماینده اتحادیه اروپا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با نطق بیانیه‌ای مدعی شد که این اتحادیه همچنان به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است و سعی دارد با کمک جامعه جهانی این توافق بین‌المللی را حفظ کند. وی با اشاره به اینکه برجام عنصر اصلی در توافق عدم اشاعه هسته‌ای محسوب می‌شود، نسبت به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ابراز تاسف کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در طی سخنرانی بار دیگر از ایران خواست که پایبندی کامل به توافق هسته‌ای را از سر بگیرد و از دیگر کشورها خواست تا از اقداماتی که منجر به تضعیف این توافق می‌شود، خودداری کنند.

این مقام ارشد همچنین ادعا کرد که اتحادیه اروپا تاکنون به طور کامل به برجام‌ پایبند بوده است.

وی در ادامه همچنین نسبت به انباشت اورانیوم با غنای کم، افزایش فعالیت تاسیسات هسته‌ای فردو و ذخیره‌سازی بیش از حد آب سنگین ابراز نگرانی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet