خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/26 10:18:53
سرویس اقتصادی
علوی:

دریافت خسارت کنسلی از بلیط‌های نوروزی خلاف قانون است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه اخباری به گوش می رسد که برخی از دفاتر فروش بلیط، چندین درصد از هزینه بلیط را به عنوان خسارت کنسلی برداشته اند که این مسئله خلاف قانون است.
دریافت خسارت کنسلی از بلیط‌های نوروزی خلاف قانون است نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه اخباری به گوش می رسد که برخی از دفاتر فروش بلیط، چندین درصد از هزینه بلیط را به عنوان خسارت کنسلی برداشته اند که این مسئله خلاف قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/43104.jpg دریافت,خسارت,کنسلی,از,بلیط‌های,نوروزی,خلاف,قانون,است Icana

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دستورالعمل جدید وزیر راه و شهرسازی درباره الزام ایرلاین ها و شرکت های حمل و نقل ریلی برای عودت هزینه بلیط به مسافران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام قطعا موجب افزایش اعتماد مسافران به حوزه حمل و نقل کشور می شود، در سال های اخیر به دلیل افزایش حمل و نقل هوایی و ریلی، مردم برای مسافرت و تهیه بلیط مناسب با مشکل مواجه شده اند.

وی گفت: به طور حتم اگر بلیط هواپیما یا قطار به وسیله خود مسافر لغو می شد، آن فرد باید خسارت کنسلی پرداخت می کرد، اما زمانی که دولت به صورت کلان دستور لغو پروازهای هوایی و حمل و نقل ریلی را صادر کرد، خود دولت یا وزارتخانه باید هزینه ها را جبران کند.نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هفته اخیر دولت با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت قطع زنجیره انتقال این بیماری، انجام سفرهای نوروزی را ممنوع کرد که این مسئله عملا موجب لغو بلیط پروازهای هوایی و حمل و نقل ریلی شده است.

لزوم استرداد وجه بلیت سفرهای نوروزی حمل‌ونقل هوایی و ریلی

علوی با اشاره به لزوم استرداد وجه بلیت سفرهای نوروزی حمل‌ونقل هوایی و ریلی، افزود: بر اساس دستور وزیر راه باید تمام وجه پرداختی مسافران عودت داده شود و هیچ هزینه کنسلی دریافت نشود، از این رو با شرکتها و دفاتر متخلف بر اساس قانون باید برخورد شود.

وی ادامه داد: البته متأسفانه اخباری به گوش می رسد که برخی از دفاتر فروش بلیط، چندین درصد از هزینه بلیط را به عنوان خسارت کنسلی برداشته اند که این مسئله خلاف قانون است.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet