ایام محرم 1398
1388/08/04 15:12:00
سرویس فرهنگی
آرین منش خبر داد:

دعوت از نمایندگان مجلس برای سفر به مشهد

**نماینده مردم مشهد گفت: از همه نمایندگان جهت شرکت در مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) که با حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهور در روز پنج‌شنبه دعوت شد.

 

جواد آرین‌منش نایب رییس کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به برگزاری کنگره بزرگ سرداران و شهدای 23 هزار شهید استان خراسان در این هفته اظهار داشت: مراسم دیگر که در این ایام برگزار می شود، همایش مشهد پایتخت معنوی ایران است که به بیان جایگاه مشهد در عرصه‌ زیارت می‌پردازد و مسائل، چالش‌ها و ظرفیت‌های شهر مقدس مشهد را بررسی کرده و در جهت ارتقاء جایگاه زیارت در برنامه پنجم توسعه تلاش می‌کند.

آرین‌منش با بیان اینکه شاید قریب به 180 نماینده در این مراسم‌ها شرکت کنند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس از سوی استانداری خراسان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجمع نمایندگان استان دعوت شدند.

وی در مورد مشکلات این شهر در جذب توریست گفت: اقداماتی که تاکنون در جهت فراهم کردن زمینه‌های پذیرایی از زائران یا توریست‌ها صورت گرفته است با نیاز بیش از بیست میلیون زائری که از خارج از استان به این شهر سفر می‌کنند کافی نیست.

نماینده مشهد ادامه داد: کافی نبودن امکانات اقامتی و زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، ریلی ، هوایی از دیگر مشکلاتی است که لازم است نگاه ویژه‌ای به شهر مقدس مشهد صورت گیرد و در جهت توسعه زیرساخت‌های این شهر که رسالت عظیم انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی را به اقصی نقاط جهان برعهده دارد اعتبارات مناسبی در برنامه پنجم پیش‌بینی شود.

وی خاطر نشان کرد: برابر پیش‌بینی‌ها در چشم‌انداز بیست ساله، زائرانی که سالانه به این شهر سفر می‌کنند چهل میلیون نفر برآورد شده که در صورت فراهم نشدن امکانات کافی با بحران جدی مواجه خواهیم شد.

آرین‌منش گفت: هم برای جبران عقب‌ماندگی‌های توسعه شهر مقدس مشهد و هم پیش‌بینی نیاز آینده لازم است در برنامه‌ پنجم توسعه نمایندگان مجلس و دولت عنایت خاصی به توسعه زیرساخت‌های شهر مقدس مشهد داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet