پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/25 21:24:39
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان:

افتتاح سفارت ارمنستان در تل‌آویو در تضاد با منافع ملت فلسطین است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل ضمن محکوم کردن تصمیم دولت ارمنستان در افتتاح سفارت خود در تل‌آویو، این اقدام را در تضاد با منافع ملت فلسطین و امنیت منطقه دانست.
افتتاح سفارت ارمنستان در تل‌آویو در تضاد با منافع ملت فلسطین است دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل ضمن محکوم کردن تصمیم دولت ارمنستان در افتتاح سفارت خود در تل‌آویو، این اقدام را در تضاد با منافع ملت فلسطین و امنیت منطقه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103900317805.jpg افتتاح,سفارت,ارمنستان,در,تل‌آویو,در,تضاد,با,منافع,ملت,فلسطین,است Icana

حسین امیرعبداللهیان در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل آویو را تعجب برانگیز خواند و گفت: بی تردید این اقدام در تضاد با منافع مردم فلسطین بوده و بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به مواضع کشورهای اسلامی در لزوم تحقق حقوق ملت فلسطین، هرگونه عادی سازی روابط کشورهای عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد.

وی با اشاره به گام های گستاخانه صهیونیست ها در جهت الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی، آن را عملی تجاوزگرانه و غیرموجه خواند که می تواند موجب توسعه و تشدید تنش در منطقه شود.

امیرعبداللهیان در ادامه روابط دوستانه  تهران و ایروان را عامل مهمی در جهت حفظ ثبات و امنیت در منطقه توصیف  و اظهار امیدواری کرد: امیدواریم دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر کرده و در جهت کمک به مردم آواره و مظلوم فلسطین تدابیر لازم را اتخاذ کند.

دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در پایان با نامشروع خواندن رژیم اشغالگر قدس خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر حق تعیین سرنوشت و حقوق ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسیحی، مسلمان و یهودی تاکید دارد و معتقدیم که صهیونیست ها حتی یهودیان را در سرزمین های اشغالی به گروگان گرفته اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet