پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/26 12:06:21
سرویس سیاسی
پیام رئیس فراکسیون زنان  به رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن؛

تحریم های خصمانه آمریکا، سلامت زنان ایران را به خطر انداخته است

رئیس فراکسیون زنان مجلس در پیامی به رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن جهان، با تاکید بر کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی ناشی از تحریم های غیر قانونی، گفت: این موضوع علاوه بر تهدید سلامت جسمانی زنان و دختران ایران، سلامت روان آنها را با تهدید جدی مواجه کرده است.
تحریم های خصمانه آمریکا، سلامت زنان ایران را به خطر انداخته است رئیس فراکسیون زنان مجلس در پیامی به رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن جهان، با تاکید بر کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی ناشی از تحریم های غیر قانونی، گفت: این موضوع علاوه بر تهدید سلامت جسمانی زنان و دختران ایران، سلامت روان آنها را با تهدید جدی مواجه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201908100058237641.jpg تحریم,های,خصمانه,آمریکا،,سلامت,زنان,ایران,را,به,خطر,انداخته,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فریده اولاد قباد در این پیام از سیلوانا کوچ- مهرین، رئیس بنیاد رهبران سیاسی زن جهان خواست که در این شرایط سخت و بحران جهانی، رهبران سیاسی زنان به عنوان شبکه جهانی سیاستمداران زن به وظیفه خطیر خود در خصوص زنان عمل کرده، صدای زنان ایران را در سراسر جهان، گسترانیده و همراستا با اکثر سازمان‌های بین المللی و منطقه ای، خواستار رفع سریع تحریم های غیر بشردوستانه، ظالمانه و خصمانه امریکا علیه مردم ایران شوند. 
 
متن این پیام بدین شرح است: 
 
سرکار خانم سیلوانا کوچ- مهرین  
رئیس محترم بنیاد رهبران سیاسی زن جهان 
 
همان طور که مستحضر هستید شیوع ویروس کرونا، به یک نگرانی عمومی بین المللی تبدیل شده است و بر بیشتر جوامع از جمله جمهوری اسلامی ایران تاثیر گذاشته است. این بیماری همه گیر خطرناک، علاوه بر تاثیرات مضر بر سلامت، اثرات ثانویه بر توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع دارد. بر همین اساس، مهار آن نیازمند تلاشهای هماهنگ و اقدامات مشترک است.  
 
تحریم های غیر قانونی و غیر بشردوستانه امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه تجهیزات پزشکی، دارویی و سایر ملزومات لازم، تلاش های ایران و جامعه بین المللی را برای مقابله با آن با مشکل مواجه ساخته است. از آنجایی که اصلی ترین مراقبان اصلی بهداشت و سلامت در اکثر جوامع به ویژه جمهوری اسلامی ایران، زنان به ویژه زنان پزشک، پرستاران، پرسنل مراقبت های بهداشتی بوده و نقش محوری در پیشگیری، مراقبت و درمان دارند بیشتر در معرض خطر  این بیماری قرار دارند. به طوری که در بین مبتلایان به این بیماری، تعداد قابل توجهی از زنان از جمله نمایندگان زن مجلس هستند و اخیراً یکی از نمایندگان منتخب زن مجلس بدلیل این بیماری، فوت شد. 
 
کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی ناشی از تحریم های غیر قانونی، علاوه بر تهدید سلامت جسمانی زنان و دختران ایران، سلامت روان آنها را با تهدید جدی مواجه ساخته و نگرانی های گسترده ای را ایجاد کرده است. الان زمان آن فرار سیده است که در این شرایط سخت و بحران جهانی، رهبران سیاسی زنان به عنوان شبکه جهانی سیاستمداران زن به وظیفه خطیر خود در خصوص زنان عمل کرده، صدای زنان ایران را در سراسر جهان، گسترانیده و همراستا با اکثرسازمانهای بین المللی و منطقه ای، خواستار رفع سریع تحریم های غیر بشردوستانه و خصمانه امریکا علیه مردم ایران شوند. 
 
معتقدیم در این شرایط حساس، حمایت های راهبردی و پاسخگوی سازمانهای مرتبط با زنان، راهبرد مناسبی است که به زنان و دختران ایران کمک می کند تا  ضمن حفظ سلامت خود، توانمندی خود را برای انجام امور و نتیجه موفقیت آمیز و پایدار مقابله با این بیماری همه گیر، تقویت نمایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet