پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/28 15:13:57
سرویس اجتماعی
خالقی:

نابودی کرونا درگروی رعایت اصول بهداشتی توسط مردم است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان، گفت: اگر مردم مسائل بهداشتی را رعایت کرده و در خانه‌های خود بمانند، روند ابتلا به کرونا نزولی شده و به زودی از بین می‌رود.
نابودی کرونا درگروی رعایت اصول بهداشتی توسط مردم است عضو کمیسیون بهداشت و درمان، گفت: اگر مردم مسائل بهداشتی را رعایت کرده و در خانه‌های خود بمانند، روند ابتلا به کرونا نزولی شده و به زودی از بین می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101121076357.jpg نابودی,کرونا,درگروی,رعایت,اصول,بهداشتی,توسط,مردم,است Icana

بشیر خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در رابطه با ضرورت ایجاد قرنطینه خانگی در شهرهای اپیدمی کرونا، گفت: موضوع قرنطینه‌ی شهر‌ها برای کنترل بیماری کرونا از منظر مسئولان سیاسی، اقتصادی با مسئولان بهداشتی کاملا متفاوت است. بنده معتقدم قرنطینه خانگی مردم برای کنترل بیماری و قطع حلقه سرایت امری بسیار ضرروی است اما اجرای آن در شرایط فعلی که اکثر خانوده‌ها با مشکلات معیشتی مواجه هستند، امکان‌پذیر نیست.

مشکلات معیشتی مردم با اختصاص یارانه کرونا حل نمی‌شود

وی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور ماهانه 200 الی 600 هزارتومان برای کارگران روزمزد در نظر گرفته است، افزود: مشکلات معیشتی مردم علیرغم اختصاص یارانه کرونا کماکان وجود خواهد داشت. از این رو باید از تجربه کشورهای درگیر با کرونا، برای برنامه ریزی بهتر استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه برخی از مردم بیماری کرونا را جدی نگرفته و مسائل بهداشتی رارعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: بسیاری از خیابان‌ها و بازارها در سطح کشور علی‌رغم هشدارهای مکرر مسئولان ازطریق رسانه‌های مختلف در خصوص احتمال ابتلا به بیماری کرونا، هنوز شلوغ و پرتراکم است. اعلام روزانه تعداد مبتلایان، و فوتی‌ها زنگ خطری برای مردم جامعه  است اما متاسفانه برخی افراد هیچ توجهی به مسائل بهداشتی ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان ، اظهار کرد: مراسم‌های مذهبی چون نماز جمعه و مراکز فرهنگی و مذهبی چون حرم حضرت معصومه (ص) و حرم امام رضا (ع) برای جلوگیری از شیوع کرونا به صورت موقت تعطیل شد. بر همین اساس اگر مردم هم مسائل بهداشتی را رعایت کرده و در خانه‌های خود بمانند بیماری کرونا به زودی از بین می‌رود در غیر این صورت مدتها مهمان ما خواهد بود.

خالقی در پایان با تاکید براینکه امکان قرنطینه شهرها با کمک نیروهای نظامی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امکان قرنطینه شهرهای به دلیل وجود مشکلات ناشی از تامین کالاهای اساسی امکان پذیر نیست و بهترین راه برای کنترل آن، همکاری مردم با مسئولین و ماندن در خانه‌های خود است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet