پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/27 09:49:12
سرویس اقتصادی
بدری مطرح کرد

هدایت صحیح نقدینگی، لازمه مهار بازار مسکن در سال 99

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان در کشور برنامه ریزی کند.
هدایت صحیح نقدینگی، لازمه مهار بازار مسکن در سال 99 سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان در کشور برنامه ریزی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907106523072911.jpg هدایت,صحیح,نقدینگی،,لازمه,مهار,بازار,مسکن,در,سال,99 Icana

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بازار مسکن در سال آینده، بازاری باثبات خواهد بود، گفت: با توجه به وضعیت و روند بازار، به نظر نمی رسد که قیمت مسکن در سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد و وضعیت بازار کم نوسان خواهد بود.

صدیف بدری

هدایت نقدینگی لازمه مهار بازار مسکن در سال 99

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان در کشور برنامه ریزی کند.

نقدینگی سرگردان برای اقتصاد کشور سمی مهلک است

وی تصریح کرد: به طور حتم نقدینگی سرگردان برای اقتصاد کشور سمی مهلک است، این سرمایه ها به هر بازاری وارد شوند، آن بازار به هم ریخته و پرتلاطم می شود، بنا براین دولت باید این اعتبارات و سرمایه ها را به سمت بازار تولید مسکن هدایت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افرود: یکی از راه کارهای مدیریت بازار مسکن، افزایش تولید واحدهای مسکونی است، در این شرایط اگر تقاضا برای خرید نیز بالا برود، می توان بازار را با تزریق واحدهای جدید مدیریت کرد و مانع از افزایش چشمگیر قیمت مسکن شد.

بدری ادامه داد: متأسفانه دولت تاکنون اقدامات قابل قبولی در عرصه تولید مسکن صورت نداده و اقداماتشان تنها منحصر به طراحی طرح ملی مسکن و ثبت نام از متقاضیان بوده است، اما تاکنون اقدام عملی در این عرصه صورت نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی اولویت اصلی دولت مدیریت نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید مسکن است تا بخشی از مشکلات بازار مرتفع شود.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet