خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/12/27 18:14:03
سرویس سیاسی
سعیدی با انتقاد از تصمیم دولت ارمنستان در بازگشایی سفارت در تل آویو:

وزارت خارجه با اقدامات دیپلماتیک موضع ایران را به اطلاع دولت ارمنستان برساند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصمیم دولت ارمنستان در افتتاح سفارت خود در تل‌آویو را شائبه‌برانگیز خواند و از وزارت خارجه خواست تا با اقدامات دیپلماتیک موضع ایران را به اطلاع دولت ارمنستان برساند.
وزارت خارجه با اقدامات دیپلماتیک موضع ایران را به اطلاع دولت ارمنستان برساند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصمیم دولت ارمنستان در افتتاح سفارت خود در تل‌آویو را شائبه‌برانگیز خواند و از وزارت خارجه خواست تا با اقدامات دیپلماتیک موضع ایران را به اطلاع دولت ارمنستان برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100865978440.jpg وزارت,خارجه,با,اقدامات,دیپلماتیک,موضع,ایران,را,به,اطلاع,دولت,ارمنستان,برساند Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل آویو گفت: با توجه به شرایط منطقه و به ویژه حقوق از دست رفته ملت مظلوم فلسطین، اقدام دولت ارمنستان به هیچ وجه قابل توجیه نیست، واقعیت آن است که امروز تمامی ملت‌های آزادی خواه منطقه انتظار دارند که دولت‌ها در ارتباط با رژیم صهیونیستی عاقلانه و منطقی برخورد کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصمیم دولت ارمنستان در فعال سازی سفارت خود در سرزمین های اشغالی را حرکتی ضد منافع ملت های منطقه و به ویژه مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد دولت ارمنستان در اجرای تصمیم خود تجدیدنظر کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری روابط خوب و همسایگی دو کشور ایران و ارمنستان ادامه داد: با توجه به ارتباطات حسنه دو ملت ایران و ارمنستان اگر چنین تصمیمی اجرایی شود به طور قطع مورد پذیرش ملت ایران نخواهد بود و با موضع گیری های منفی روبرو خواهد شد.

سعیدی با بیان اینکه ضرورت دارد دولت ارمنستان در تصمیم خود برای بازگشایی سفارت در تل آویو تجدیدنظر کند گفت: معتقدم در این زمینه وزارت خارجه ایران باید به سفیر ارمنستان در تهران تذکر داده و در عین حال رایزنی‌های دپیلماتیک خود را با دولت ارمنستان برای جلوگیری از اجرای این تصمیم پی بگیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایط کنونی که منطقه آبستن یکسری حوادث است نظام سلطه جهانی به دنبال تحمیل یکسری توافقات همچون پیمان کمپ دیوید است و بر همین اساس است که شاهد پیگیری توافق قرن در منطقه هستیم، دولت ارمنستان که تا به حال سعی کرده خود را از مناقشات دور نگه دارد نباید با بازگشایی سفارت خود در تل آویو به چنین تصمیماتی ورود کند زیرا این اقدامات مانند سم خطرناکی است که به طور قطع به ضرر منافع ملت ارمنستان و سایر ملت های منطقه خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet