پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/28 13:33:40
سرویس اقتصادی
نادری انتقاد کرد

گرانی مواد غذایی در سایه بی توجهی دستگاه های نظارتی و شبکه معیوب توزیع

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از گرانی افسارگسیخته مواد غذایی در بازار، گفت: طی هفته‌های گذشته قیمت کالاهای اساسی در سایه بی توجهی دستگاه های نظارتی و شبکه معیوب توزیع لحظه ای گران شد.
گرانی مواد غذایی در سایه بی توجهی دستگاه های نظارتی و شبکه معیوب توزیع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از گرانی افسارگسیخته مواد غذایی در بازار، گفت: طی هفته‌های گذشته قیمت کالاهای اساسی در سایه بی توجهی دستگاه های نظارتی و شبکه معیوب توزیع لحظه ای گران شد. https://cdn.icana.ir/d/019/54224.jpg گرانی,مواد,غذایی,در,سایه,بی,توجهی,دستگاه,های,نظارتی,و,شبکه,معیوب,توزیع Icana

شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از گرانی افسارگسیخته مواد غذایی در بازار، گفت: طی هفته های گذشته قیمت کالاهای اساسی در سایه بی توجهی دستگاه های نظارتی و شبکه معیوب توزیع لحظه ای گران شدند به گونه ای که قیمت موز در بازار به کیلویی 20 هزار تومان، پیاز 10 هزار تومان، گوشت قرمز 140 هزار تومان و... رسید.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران حجم تقاضا در بازار افزایش چشم گیری یافت اما وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانست با عرضه بیشتر به راحتی بازار را به دست گرفته و از حضور سودگران در بازار و قیمت سازی جلوگیری کند در حالی که نه تنها دستگاه های مسئول به هیچ یک از وظایف خود به درستی عمل نکردند بلکه همواره در صداوسیما مطرح می‌کنند، انبارها از مواد غذایی پر بوده و مردم نگرانی برای تامین مواد غذایی نداشته باشند، حال اگر مردم به صحبت آنها اعتماد کرده و از خرید حجم مواد غذایی خودداری کرده باشند به دلیل افزایش بی رویه قیمت ها طی هفته های گذشته متحمل ضرر بسیار شده اند.

کسادی کسب و کار همزمان با شیوع ویروس کرونا

وی اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها کساد و کارگران روزمزد نیز درآمد خود را از دست دادند حال در این شرایط یک کارگر چگونه می تواند مواد غذایی موردنیاز خانواده خود را خریداری کند؟

بیشتر بخوانید: مدعی‌ العموم به موضوع گرانی لحظه ای مواد غذایی ورود کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با افزایش نظارت ها و تامین موادغذایی موردنیاز مردم با قیمت مناسب، دست دلالان را از بازار کوتاه کرده و قیمت ها را به نرخ های قبلی بازگرداند تا در شرایط فعلی که مردم از استرس شیوع ویروس کرونا و در خانه ماندن رنج می برند، ناچار به تحمل بار اضافه از جمله گرانی دقیقه ای کالاهای اساسی نباشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet