پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/28 15:09:08
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

کارگران و کارمندان در صورت ابتلا به کرونا، می‌توانند درخواست دیه کنند

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، گفت: کارمندان و کارگران در صورت بروز مشکلی در حین کار که ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد، حق شکایت و دریافت دیه از کارفرما دارند.
کارگران و کارمندان در صورت ابتلا به کرونا، می‌توانند درخواست دیه کنند نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، گفت: کارمندان و کارگران در صورت بروز مشکلی در حین کار که ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد، حق شکایت و دریافت دیه از کارفرما دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/202002101166420443.jpg کارگران,و,کارمندان,در,صورت,ابتلا,به,کرونا،,می‌توانند,درخواست,دیه,کنند Icana

یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره لزوم تعطیلی ادارات دولتی و شرکت‌های غیر دولتی گفت: در شرایطی که اپیدمی بیماری وجود دارد همه ادارات دولتی و غیر دولتی مکلف و موظف به رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند. در همین راستا اگر کارفرمایان در اثر سهل‌انگاری و بی‌توجهی این مقررات را رعایت نکنند، متخلف بوده و در صورت بروز مشکل باید پاسخگو باشند. 

کارگران و کارمندان در صورت ابتلا به کرونا، می‌توانند درخواست دیه کنند

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، ادامه داد: در شرایط اپیدمی بیماری کرونا اگر کارفرمایی، کارمندان و کارگران زیرمجموعه خودش را با اجبار مشغول به کار کنند، در صورت بروز مشکلی در حین کار که ناشی از عدم رعایت مقررات باشد، کارمندان و کارفرمایان حق شکایت و دریافت دیه دارند.

پیروی نکردن اصناف از دستور المعل‌های ستاد مبارزه با کرونا  تخلف است

این نماینده مردم در مجلس دهم، پیروی نکردن اصناف از دستور المعل‌های ستاد مبارزه با کرونا را تخلف دانست و افزود: عدم رعایت مقررات از ناحیه اصناف، تخلف محصوب شده و منجر به تعطیلی و جریمه اماکن می‌شود. از طرفی اگر فعالیتشان تبعاتی برای شهروندان داشته باشند باید نسبت به آن پاسخگو باشند. 

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اشاره به اینکه تمامی صنوف کرمان هم باید مطیع قوانین ستاد مقابله با کرونا باشند، اظهار کرد: برخی صنوف در شهرستان‌های استان کرمان هم به دلیل عدم رعایت قوانین پلمپ شده‌اند. اما در کل این استان طبق آمار به لحاظ شیوع بیماری کرونا در شرایط بهتری به نسبت دیگر نقاط کشور قرار دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet