خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/12/27 12:49:45
سرویس سیاسی
محمودی شاه نشین با تاکید بر رعایت دقیق زمان‌بندی بررسی بودجه:

بودجه سال 99 طبق سنوات گذشته مجلس بررسی شد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، نمایندگان ضمن رعایت زمان‌بندی دقیق بررسی بودجه، لایحه پیشنهادی دولت را طبق سنوات گذشته بررسی کردند و این اولین تجربه آنها نبوده است.
بودجه سال 99 طبق سنوات گذشته مجلس بررسی شد عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، نمایندگان ضمن رعایت زمان‌بندی دقیق بررسی بودجه، لایحه پیشنهادی دولت را طبق سنوات گذشته بررسی کردند و این اولین تجربه آنها نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103483977794.jpg بودجه,سال,99,طبق,سنوات,گذشته,مجلس,بررسی,شد Icana

محمد محمودی‍ ‌شاه‌نشین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری برخی گمانه‌زنی ها مبنی بر اینکه مجلس می‌توانست بررسی لایحه بودجه سال 99 را از دهم آذر (زمان تقدیم لایحه به مجلس) تا اوایل اسفند ماه به پایان برساند، گفت: مجلس بر اساس زمان بندی تعیین شده در آیین نامه داخلی که به تایید شورای نگهبان رسیده است، لایحه بودجه را بررسی کرد. نمایندگان پس از ارایه لایحه دولت، پیشنهادهای خود را به کمیسیون های تخصصی خود ارایه و کمیسیون‌ها در زمان مقرر گزارش خود را به کمیسیون تلفیق ارایه کردند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق نیز گزارش نهایی خود را در زمان قانونی تعیین شده به هیات رئیسه جهت بررسی در صحن علنی ارسال کرد. طی این روند اولین یا آخرین تجربه نمایندگان برای بررسی و تصویب لایحه بودجه در مجلس نبود لذا کوتاهی صورت نگرفته است.

سخنگوی شورای نگهبان دیدگاه مثبتی نسبت به مجلس دهم ندارد

وی با بیان اینکه مجلس از شیوع ویروس کرونا و ایجاد شرایط بحرانی در کشور اطلاعی نداشت و این موضوع قابل پیش‌بینی نبود، افزود: لایحه بودجه در سنوات مختلف 10 دوره مجلس بررسی شده است اما دیدگاه سخنگوی شورای نگهبان درباره مجلس دهم متفاوت است و وی معتقد است که مجلس دهم در همه جوانب کم کاری کرده است، بر همین اساس هم درباره بررسی لایحه بودجه سال 1399 اینگونه اظهارنظر کرده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رعایت همه مواد آیین نامه داخلی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال 99، گفت: سایر رسانه‌ها نیز به جای پرداختن به انتقاد و حواشی باید روند بررسی لایحه بودجه در سال های گذشته را بررسی و منصفانه قضاوت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet