پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/27 12:35:56
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

مجلس در بررسی لایحه بودجه کوتاهی نکرد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان بررسی لایحه بودجه قبل از برگزاری انتخابات مجلس وجود نداشت، گفت: مجلس در بررسی لایحه بودجه کوتاهی نکرد.
مجلس در بررسی لایحه بودجه کوتاهی نکرد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان بررسی لایحه بودجه قبل از برگزاری انتخابات مجلس وجود نداشت، گفت: مجلس در بررسی لایحه بودجه کوتاهی نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801107838629194.jpg مجلس,در,بررسی,لایحه,بودجه,کوتاهی,نکرد Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد برخی انتقادها پیرامون عملکرد مجلس برای عدم تصویب لایحه بودجه 99 قبل از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: تا قبل از برگزاری انتخابات مجلس موضوعات بسیار مهمی چون مالیات بر ارزش افزوده و درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در دستور کار بود که به عقید بنده تاثیرش کمتر از بودجه نبوده و حتی فرار تر از آن است. از طرفی دو هفته قبل از انتخابات هم مجلس تعطیل شد و نمایندگان برای تبلیغات به حوزه انتخابیه خود رفتند.  

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان بررسی لایحه بودجه قبل از برگزاری انتخابات مجلس وجود نداشت، یادآور شد: بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به دلیل وجود اختلاف نظرهای فراوان با دولت زمان بیشتری نیاز داشت. بر همین اساس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه را در زمان مشخص به صحن علنی نرساند.  

ابوترابی، با اشاره به اینکه پس از برگزاری انتخابات ستاد ملی مبارزه با کرونا مجلس را همانند بسیاری از مراکز تجمعی چون نمازهای جامعه، مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تعطیل کرد، افزود: پس از برگزاری انتخابات با شیوع ویروس کرونا از 100 نماینده مجلس تست گرفته شد که جواب 24 نفر از آن‌ها مثبت بود.  از این رو اگر 290 نماینده حاضر در مجلس تست تشخصی کرونا داده بودند، بیش 57 نفر کرونا مثبت اعلام می‌شدند. بر همین اساس تعطیلی مجلس در این شرایط کار سنجیده و درستی بود. 

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نمایندگان برای بررسی لایحه بودجه هیچ کوتاهی نکردند، تصریح کرد: مجلس به دستور ستاد ملی مقابله باکرونا تعطیل شد. البته نمایندگان باز هم کم نگذاشتند و با اصل 85 شدن بودجه به موقع عملیاتی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet