خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/08/04 15:38:00
سرویس سیاسی
سخنگوی مجلس به اطلاع مردم برساند

شجاعی: دولت برخی مصوبات مجلس را اجرا نمی کند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: عملکرد رسانه ها به ویژه رسانه ملی به گونه ای است که طرح های موفق را نتیجه کار دولت معرفی می کنند و طرح های حاشیه دار را نتیجه تصمیم مجلس.

سیدرمضان شجاعی کیاسری سخنگوی کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه نقش مجلس در تصویب طرح‌ها و لوایحی که به اجرای عدالت منتهی می‌شود به خوبی اطلاع رسانی نمی‌شود، گفت: رسانه‌ها باید اخبار مربوط به مجلس و فعالیت‌های این قوه را به درستی و روشنی منعکس کنند و به اطلاع مردم برسانند.

وی افزود: مجلس مرکز قانونگذاری است و تا قانونی شکل نگیرد هیچ فعالیت و اقدام اجرایی نیز در کشور صورت نمی‌گیرد.

شجاعی گفت: مجلس طرح‌ها و لوایحی را به تصویب رسانده اما متاسفانه هنوز در کشور اجرا نشده است و یا حتی در برخی از مصوبات مجلس دقت، سرعت و اهدافی که نمایندگان دنبال می‌کردند مورد توجه قرار نگرفته و به درستی اجرا نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید از برخی پیش داروی‌ها و قضاوت‌ها مبنی بر تاثیر منفی برخی از مصوبات مجلس در جامعه اجتناب کرد، گفت: سخنگوی هیات رئیسه و مجلس باید در رسانه‌های گروهی بویژه صدا و سیما عملکرد و فعالیت‌های این قوه را به روشنی توضیح دهند.

نماینده ساری تاکید کرد: مجلس با همه گستردگی جایگاه خود در رسانه حضور مناسبی ندارد. یعنی حتی به اخبار مربوط به برخی از مدیران و معاونین بیشتر از مجلس در رسانه ملی پوشش داده می‌شود.

وی با اشاره به نشست کمیسیون فرهنگی با ضرغامی گفت: در این نشست پشنهاد شد که رسانه ملی باید از نمایندگان به عنوان کارشناسی در مباحث مختلف استفاده کند.

شجاعی تصریح کرد:‌ دواری‌هایی که در جامعه صورت می‌گیرد باید با پاسخگویی نمایندگان مجلس اقناع عمومی صورت گیرد.

وی افزود: اما متاسفانه حضور نمایندگان در رسانه‌ها و برنامه‌ها در ارتباط با مجلس بسیار کم است و مجلس سهم ناچیزی در رسانه ملی دارد که این سیاست‌ها باید اصلاح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet