خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/08/04 15:49:00
سرویس بین الملل
سروری پس از بازگشت از سفر:

پاکستان برای برخورد با ریگی قول همکاری داد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از توافق پاکستان با جمهوری اسلامی ایران برای برخورد جدی با گروهک عبدالمالک ریگی خبر داد.

پرویز سروری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص سفر هیات ایرانی به ریاست محمد نجار وزیر کشور، به پاکستان و پیگیری‌ حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان گفت: در سفر به پاکستان دیدارهایی با رئیس جمهور، نخست وزیر، وزیر کشور و رئیس سازمان امنیت پاکستان داشتیم که محور مذاکرات برخورد جدی با گروهک ریگی قرار داشت.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته مسئولان پاکستانی هیچ گاه نمی‌پذیرفتند که گروهک ریگی در پاکستان حضور دارد اما ارائه اسناد متقن موجب شد تا دیدارها به گونه‌ای دیگر ادامه یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هیات ایرانی با ارائه اسناد و مدارک مستند ثابت کرد که عناصر خودسری در داخل پاکستان درصدد ایجاد تفرقه و مخدوش کردن روابط دو کشور هستند که لازم است ایران و پاکستان امضای توافقنامه‌های با این موضوع برخورد کنند.

سروری تصریح کرد: براین اساس مقرر شد معاونان وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و پاکستان جلسات و توافقتنامه امنیتی را به امضا برسانند و هر دو کشور برخورد با عوامل خودسر و کسانی که در خاک پاکستان هستند یا حتی از خاک ایران استفاده می‌کنند برخورد جدی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: برای پاکستانی‌ها این موضوع تبیین شد که ملت ما به شدت از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان عصبانی است و منتظر اقدام مناسب از سوی پاکستان است تا هر چه سریع‌تر پاکستان عبدالمالک ریگی را به دولت ایران تحویل دهد.

سروری خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان پاکستان متعهد شدند اقدامات عاجلی از جمله تعقیب و دستگیری و تحویل گروهک ریگی به ایران را به انجام برسانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: نکته اساسی که در خصوص پاکستان و ایران وجود دارد اینست که هر دو کشور در معرض تهدیدات افراد خودسر و شرور قرار گرفته‌اند که لازمست اقدام مناسب و مقتضی صورت گیرد.

وی در ادام افزود:  پاکستان در حال جنگ با گروه طالبان قرار دارد و در ایران مرزهای شرقی ما از طرف ریگی مورد تهدید قرار گرفته، که لازمست هر چه سریع‌تر دو کشور با امضای توافقتنامه‌های در برخورد با تروریسم اقدام مناسب را به انجام برسانند.

سروری تاکید کرد: امضای اسناد همکاری و توافقتنامه‌های دو جانبه موجب وارد آمدن ضربات مهلک به گروهک تروریستی ریگی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet