شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/08/04 15:37:00
سرویس بین الملل
در آستانه سفر نخست وزیر ترکیه به تهران

آلیا میانجیگری اردوغان ‌برای مذاکره با امریکا را رد کرد

**"فاطمه آلیا" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هرگونه میانجیگری در سفر اردوغان به تهران در مذاکره با امریکا را شایعه خواند.

نماینده تهران که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که آیا سفر نخست وزیر ترکیه به ایران با موضوع پیشنهاد ترکیه برای میانجیگری با واشنگتن و دعوت اوباما از اردوغان پس از دیدار با احمدی نژاد در ارتباط است اظهار داشت: چنین موضوعی جز شایعات است، جمهوری اسلامی ایران مواضع مستقلی دارد که در دنیا شناخته شده است.

عضو کمیسیون سیاست خارجی تصریح کرد: سیاست ما در ارتباط با مذاکره با امریکا شفاف است و اینکه هر سفری را بخواهیم به این موضوع وصل کنیم کار درستی نیست.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص مذاکره با امریکا گفت: همانطور که آقای احمدی نژاد اعلام کردند مذاکرات در این خصوص علنی و شفاف است.

آلیا افزود: رئیس جمهور بر این باور است که چنانچه مذاکره با امریکا تامین کننده منافع ملی جمهوری اسلامی باشد حاضراست در مقابل وجدان افکار عمومی با امریکا مذاکره کند.

وی تصریح کرد: براین اساس ایران نیازی به واسطه گری برای مذاکره با امریکا ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد محورهای سفر اردوغان به تهران که به همراه یک هیات بلند پایه صورت می‌گیرد اظهار داشت: مذاکرات با نخست وزیر ترکیه در چارچوب تحکیم مناسبات دو طرف و امضای توافق نامه‌های اقتصادی انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet