پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/28 12:24:19
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

تغییر تقویم آموزشی کشور اقدام درستی نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تغییر تقویم آموزشی کشور اقدام درستی نیست، گفت: البته برخی از مقاطع تحصیلی نیاز به کلاس جبرانی دارند.
تغییر تقویم آموزشی کشور اقدام درستی نیست عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تغییر تقویم آموزشی کشور اقدام درستی نیست، گفت: البته برخی از مقاطع تحصیلی نیاز به کلاس جبرانی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906106783616937.jpg تغییر,تقویم,آموزشی,کشور,اقدام,درستی,نیست Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نحوه جبران تعطیلات مدارس ناشی از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: در شرایط فعلی تغییر تقویم آموزشی کشور اقدام درستی نیست چراکه تبعات گسترده‌ای در حوزه اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی را در پی دارد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای هرگونه اعمال تغییری در تقویم آموزشی باید رضایت خانواده‌ها، معلمان و دانش آموزان جلب شود، افزود: بدون جلب رضایت نسبی هریک از این گروه‌ها، دست بردن در تقویم آموزشی کشور موفقیت آمیز نخواهد بود.

وی اضافه کرد: تعطیلات ناشی از کرونا، از هفته نخست اسفندماه آغاز شد که در این مقطع از سال تحصیلی، قسمت عمده کتب درسی به دانش آموزان، آموزش داده شده است و معمولا روال در مدارس به این صورت است که پس از تعطیلات عید، معلمان به مرور کتب درسی می‌پردازند.

فلاحتی تصریح کرد: بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که دانش آموزان فقط 4 هفته از برنامه زمان بندی درسی خود عقب هستند که این مسئله نیز با همت دانش آموزان و معلمان قابل جبران است.

کلاس جبرانی برای چه مقاطعی ضرورت دارد؟

وی اضافه کرد: اما شرایط برای دانش آموزانی که در آستانه کنکور بوده و دانش آموزان پایه نخست ابتدایی متفاوت است به این صورت که این دو مقطع به دلیل حساسیت خاص خود نیاز به برگزاری کلاس جبرانی دارند و آموزش و پرورش باید تدبیر جداگانه برای دانش آموزان پایه اول و پایه دوازدهم داشته باشد.

فلاحتی یادآور شد: در این میان نظارت اولیا بر دانش آموزان در منزل مسئله بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شد تا دانش آموزان از فضای درسی عقب نمانند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به تابستان داغی که در برخی از مناطق کشور در پیش بوده و همچنین ماه مبارک رمضان، نباید بر مسئله تغییر تقویم آموزشی تمرکز کرد و آموزش و پرورش باید تدریس از راه دور به وسیله فضای مجازی و صدا و سیما را در اولویت کاری خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

صداوسیما از فضای مجازی برای تعاملی شدن آموزش‌‎های تلویزیونی استفاده کند/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet