پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/28 11:02:24
سرویس سیاسی
عباسی خبر داد:

نخستین جلسه دیجیتالی دوسویه قوه مقننه برگزار شد/ احتمال برگزاری جلسات دیجیتال-رسمی مجلس در نیمه دوم فروردین 99

سخنگوی هیات رئیسه مجلس از برگزاری آزمایشی جلسه دیجیتالی دوسویه قوه مقننه خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم در نیمه دوم فروردین ماه ۹۹ جلسات علنی دیجیتالی دوسویه را برگزار کنیم.
نخستین جلسه دیجیتالی دوسویه قوه مقننه برگزار شد/ احتمال برگزاری جلسات دیجیتال-رسمی مجلس در نیمه دوم فروردین 99 سخنگوی هیات رئیسه مجلس از برگزاری آزمایشی جلسه دیجیتالی دوسویه قوه مقننه خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم در نیمه دوم فروردین ماه 99 جلسات علنی دیجیتالی دوسویه را برگزار کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101507907290.jpg نخستین,جلسه,دیجیتالی,دوسویه,قوه,مقننه,برگزار,شد/,احتمال,برگزاری,جلسات,دیجیتال-رسمی,مجلس,در,نیمه,دوم,فروردین,99 Icana

اسدالله عباسی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به منع صریح ستاد مقابله با کرونا از تشکیل جلسات علنی و غیرعلنی مجلس که به منظور مقابله با گسترش بیماری کرونا در جامعه صورت گرفته و با بیان اینکه قوه مقننه برای انجام وظایف خود به دنبال استفاده از هر امکان قانونی است، گفت: بر این اساس روز گذشته جلسه ای با ریاست دکتر لاریجانی و مشارکت حدود 80 نفر از نمایندگان از سراسر کشور با استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه برگزار شد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان به مشکلات کنونی حوزه های انتخابیه پرداخته و همچنین مسائلی را نسبت به شیوع بیماری کرونا مطرح کردند.

وی ادامه داد: در این بین پیشنهادات نمایندگان در خصوص استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه دریافت شد و همچنین مشکلات مربوط به کیفیت صدا، تصویر، ارتباط گرفتن افراد و کم و کیف برگزاری این نوع جلسات نیز مشخص شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه پیشنهاد نمایندگان در رابطه با استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه برای برگزاری جلسات صحن در صورت ادامه بحران کرونا بررسی خواهد شد، تصریح کرد: در تلاش هستیم طی دو هفته آینده جلسات منسجم تر آزمایشی از این طریق برگزار شود تا شاهد بروز مشکلات نباشیم.

عباسی یادآور شد: برای نخستین بار در دنیا مجلسی با مشارکت منتخبان در سراسر کشور به صورت دیجیتالی به امر قانون گذاری می پردازد که مسئله قابل تاملی است. نباید فراموش کرد نرم افزار پیش بینی شده دارای پیچیدگی های خاصی است و متخصصان و کارشناسان مرکز فناوری قوه مقننه و وزارت ارتباطات بر روی آن کار می کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد بعد از برگزاری دو جلسه آزمایشی دیگر و برطرف کردن نارسایی ها، بتوانیم در نیمه دوم فروردین جلسه قوه مقننه را به صورت دیجیتالی دوسویه برگزار کنیم. البته اگر این جلسه رسمی باشد، رسانه ملی و دیگر رسانه های کشور می توانند آن را پوشش دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet