ایام محرم 1398
1388/08/04 18:08:00
سرویس بین الملل
کوثری در گفت و گو با خانه ملت:

حضور لاریجانی در ژنو پرثمر بود

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی در اجلاس بین‌المجالس با ریاست لاریجانی وانجام دیدارهای دوجانبه را بسیار مثبت و سازنده دانست.

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و انجام دیدار رییس مجلس با دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس و فتحی‌سرور و روسای مجالس سایر کشورها و بیان صریح لاریجانی در دفاع از آرمان‌‌های فلسطین و مواضع نظام جمهوری اسلامی در روشنگری به جهانیان از نکات بسیار مهم آن باید برشمرد.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: لاریجانی مواضع جمهوری اسلامی در خصوص مسایل روز جهان حتی مسایل داخلی از جمله بحث تروریسم در سیستان و بلوچستان و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را به خوبی به گوش دیگر روسای مجالس و دیگر مردم رساندند.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعضای پارلمانی در هر اجلاس بین‌المللی، چه بین‌المجالس،‌ سیاست حمایت ازمردم مظلوم فلسطین را به عنوان یک موضوع مهم و با اولویت‌ در دستور کار خود قرار داده و خود را به عنوان پرچم‌دار مظلومان در دنیا نشان داده است.

کوثری در خصوص ترک اعضای هیات پارلمانی ایران در هنگام سخنرانی مسئولان رژیم صهیونیستی گفت: پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری سیاست ایران رسماً به گونه‌ای دنبال شد تا محو رژیم صهیونیستی دنبال شود؛ بنابراین ترک اجلاس درهنگام سخنرانی مسئولین رژیم صهیونیستی اقدام بسیار شایسته‌ و بجایی بود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به آخرین نمونه گزارش بین‌المللی در خصوص غزه و جنایات رژیم صهیونیستی پرداخت و افزود: در آخرین نمونه گزارش گلدستون، ‌اکثریت اعضای تصمیم‌گیرنده جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند، جمهوری اسلامی ایران هم این موضوع را تایید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet