پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/29 15:37:39
سرویس سیاسی
ابطحی با انتقاد از گزارش حقوق بشری جاوید رحمان از ایران:

جمهوری اسلامی بیشترین رأفت را نسبت به زندانیان در شرایط شیوع کرونا داشته است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است در حالی سازمان ملل صرفا نگران زندانیان سیاسی است که کل ملت ایران به واسطه تحریم دارویی و غذایی برای مقابله با ویروس کرونا دچار مشکل هستند.
جمهوری اسلامی بیشترین رأفت را نسبت به زندانیان در شرایط شیوع کرونا داشته است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است در حالی سازمان ملل صرفا نگران زندانیان سیاسی است که کل ملت ایران به واسطه تحریم دارویی و غذایی برای مقابله با ویروس کرونا دچار مشکل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102483530657.jpg جمهوری,اسلامی,بیشترین,رأفت,را,نسبت,به,زندانیان,در,شرایط,شیوع,کرونا,داشته,است Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از گزارش جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر درباره ایران، گفت: نباید انتظار داشته باشیم که افراد وابسته به سازمان های بین المللی و نهادهای وابسته به آمریکا و لابی صهیونیستی، به نفع ما گزارش حقوق بشری ارائه کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سازمان های حقوق بشری به تبعیت از سران مستکبر خود همواره موضع گیری های خصمانه علیه ایران دارند، اظهار داشت:  در این بین گزارشگرهای ویژه حقوق بشر که درباره کشور ما انتخاب می شوند همواره از میان کشورهای همسایه ما بوده و اغلب مسلمانان هستند.

وی افزود: انتخاب گزارشگران ویژه ایران از میان همسایگان و مسلمانان به این دلیل است که مدعی شوند گزارش های آنها غیرمغرضانه بوده و گزارشگران از هم کیشان خود آنها هستند، این در حالی است که این افراد کاملا وابسته بوده و در قبال دریافت پول گزارش های مغرضانه ارائه می کنند.

ابطحی ادامه داد: با این تفاسیر نباید تعجب کرد که جاوید رحمان به جای اینکه نگران کل ملت ایران باشد در زمان مقابله با ویروس کرونا باشد که مورد تحریم غذایی و دارویی واقع شده ایم، صرفا نگران زندانیان سیاسی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: این در حالی است که جمهوری اسلامی بیشترین رأفت را نسبت به زندانیان داشته و اخیرا نیز با توجه به شرایط پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا، رئیس قوه قضاییه شرایط خوبی برای مرخصی زندانیان و حتی آزادی و عفو برخی از آنها ایجاد کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان تحریم غذایی و دارویی کشورمان را نوعی جنایت جنگی توصیف و خاطرنشان کرد: اقدام آمریکا باید مورد محاکمه بین المللی واقع شود و سازمان های حقوق بشری باید به این موضوع رسیدگی کنند که البته هیچگاه این اقدام صورت نمی گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet