پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/27 12:30:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

برای تشکیل پلیس اطفال نیازی به تصویب قانون نداریم

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در مورد تشکیل پلیس اطفال با تاکید بر اینکه کشور در شرایطی نیست که به تعدد ساختار روی بیاوریم، گفت: نیازی به تشکیل پلیس اطفال نداریم و می‌توان با ارائه آموزش‌ها به پلیس عادی از ظرفیت آنها استفاده کرد.
برای تشکیل پلیس اطفال نیازی به تصویب قانون نداریم نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در مورد تشکیل پلیس اطفال با تاکید بر اینکه کشور در شرایطی نیست که به تعدد ساختار روی بیاوریم، گفت: نیازی به تشکیل پلیس اطفال نداریم و می‌توان با ارائه آموزش‌ها به پلیس عادی از ظرفیت آنها استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908109317577073.jpg برای,تشکیل,پلیس,اطفال,نیازی,به,تصویب,قانون,نداریم Icana

یحیی‌ کمالی‌پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد ارسال لایحه پلیس ویژه اطفال به دولت، گفت: تا زمانی که زیرساخت‌های ایجاد پلیس اطفال فراهم نشود راه اندازی آن ضرورتی ندارد و هیچ گونه نیازی هم به تصویب قانون نداریم.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح ساختارها اگر چه ممکن است در درازمدت موثر واقع شود و هدفی آرمانی باشد اما به لحاظ وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور هرگز این اهداف به چشم‌اندازهای پیش‌بینی شده نائل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته بحث تشکیل پلیس قضایی و پلیس اطفال مطرح بوده است، ادامه داد: بهتر است جای تدوین و ارائه لایحه و همچنین ایجاد ساختار و بار مالی از ظرفیت‌های موجود در جهت پیشبرد اهداف استفاده کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم یادآور شد: باید افرادی پس از گذراندن دوره های تخصصی در حوزه پلیس اطفال مشغول شوند آیا بهتر نیست در حال حاضر این افراد آموزش داده شده و مشغول شوند به طور قطع این شیوه کارآمدتر و موثرتر از ارائه لایحه و تصویب قانونی است که ممکن است در نهایت هم سرانجامی نداشته باشد.

کمالی‌پور با تاکید بر اینکه کشور در شرایطی نیست که به تعدد ساختار روی بیاوریم، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در جهت اهداف مدنظر استفاده کرد؛ در شرایط فعلی نیازی به تشکیل پلیس اطفال نداریم و می‌توان با ارائه آموزش ها به پلیس عادی از ظرفیت آنها استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: هر چند در قانون آیین دادرسی تشکیل دادگاه ویژه اطفال پیش‌بینی‌ شده اما هنوز در اغلب استان‌ها این دادگاه‌ها را نداریم و دادگاه‌های عمومی با حفظ سمت به پرونده‌های اطفال رسیدگی می‌کنند در واقع هدف قانوگذار برای ایجاد دادگاه‌های اطفال تحقق پیدا نکرده و به طور قطع تصویب لایحه مذکور هم موثر نخواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet