هدر موبایل
1398/12/28 13:06:01
سرویس سیاسی
انتقاد رحیمی‌جهان آبادی از وزیرخارجه انگلیس:

انگلیس درصدد تامین منافعش با ریاض است، نه احترام به قوانین بین المللی

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد اظهارات ضدایرانی وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با مقامات سعودی صرفا برای تامین منافع اقتصادی این کشور بوده است.
انگلیس درصدد تامین منافعش با ریاض است، نه احترام به قوانین بین المللی رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد اظهارات ضدایرانی وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با مقامات سعودی صرفا برای تامین منافع اقتصادی این کشور بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202001107777843179.jpg انگلیس,درصدد,تامین,منافعش,با,ریاض,است،,نه,احترام,به,قوانین,بین,المللی Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اظهارات ضدایرانی وزیر امور خارجه انگلیس در بررسی طرح موسوم به «دورنمای ۲۰۳۰» با مقامات سعودی، گفت: غربی ها بر پایه منافعشان اظهارنظر می کنند و تصمیم می گیرند لذا با توجه به تنش های مابین سعودی ها و ایران، باید حرفی زده بزنند که ریاض خوشش بیاید.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع انگلیسی ها باید سخنانی را مطرح کنند که به عمیق شدن رابطه‌شان با عربستان کمک کند.

وی با اشاره به اینکه رفتار غربی ها با ایران طی سالیان گذشته بر اساس همین روال خصمانه بوده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که بسیاری از اظهارنظرهای غربی ها علیه کشورمان با هیچ منطق و عقلی سازگار نبوده اما برای تامین منافعشان مطرح کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: جمهوری اسلامی در خاورمیانه اصلی ترین سد دفاعی در مقابل رشد تروریسم از جمله داعش بوده و غربی ها نیز به این مهم آگاه هستند لذا صحبت از اینکه کشورمان به عنوان تهدید در منطقه محسوب می شود، محلی از اعراب ندارد.

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک صحبت های وزیر امور خارجه انگلیس علیه کشورمان اقدامی خلاف قوانین بین المللی محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت ، چندی پیش وزیر امور خارجه انگلیس در سخنانی از بررسی طرح موسوم به «دورنمای ۲۰۳۰» با مقامات سعودی و نیز فرصت های تجاری بین دو طرف و همچنین آنچه «تهدیدات ایران در منطقه» نامید، خبر داد.

«دومنیک راب» در بخشی دیگر از صحبت هایش هم مدعی شد که لندن اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را نخواهد داد این در حالی است که ایران همواره اعلام کرده است برنامه هسته ای خود را صرفاً با اهداف مسالمت آمیز ادامه می دهد.

وی همچنین ادعا کرد که ایران بخاطر رفتارها و نقض قوانین بین المللی مواخذه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet