آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/12/28 15:03:00
سرویس سیاسی
جمالی‌نوبندگانی:

خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دروغ بزرگ است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صحبت از خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دروغی بیش نیست.
خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دروغ بزرگ است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صحبت از خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دروغی بیش نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/72383.jpg خروج,نظامیان,آمریکا,از,افغانستان,دروغ,بزرگ,است Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به طرح مسئله خروج تدریجی نظامیان آمریکایی از افغانستان، گفت: نمی توان هیچگاه در صحبت های ترامپ حقیقت را مشاهده کرد لذا صحبت از خروج نظامیان این کشور نیز دروغی بیش نیست.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی ها هدف از حضورشان در افغانستان را مبارزه با طالبان مطرح می کنند و در این میان از دولت مرکزی این کشور برای حضور نظامی و تامین به اصطلاح امنیت باج دریافت می کنند.

وی ادامه داد: این مهم در حالیست که وقتی با طالبان کنار می آیند، به دولت مرکزی این کشور فشار می آورند که زندانیان طالبان را آزاد کنند که بیانگر سیاست یک بام و دوهوا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین می توان اذعان کرد مسئله خروج نظامیان ایالات متحده از افغانستان سیاست فشار حداکثری است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع آمریکایی ها به افکار عمومی دنیا اعلام می کنند که می خواهند از این کشور خارج شوند و در مقابل با دامن زدن به تنش های داخلی افغانستان، حضورشان را توجیه می کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، سرهنگ سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان‌، تأیید کرد که روند خروج تدریجی نیروهای ایالات متحده از افغانستان آغاز شده است.

در حال حاضر حدود ۱۳ هزار نظامی آمریکایی در خاک افغانستان مستقر هستند و بر اساس توافق صلح با طالبان قرار است این نیروها به صورت تدریجی از افغانستان خارج شوند.

با این حال دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش گفته بود که احتمال سرنگونی دولت مورد حمایت غرب در افغانستان توسط طالبان بعد از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet