پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/29 13:25:58
سرویس سیاسی
/بررسی چالش های تحقق شعار سال 98/

حسینی‌کیا: رفع بوروکراسی اداری از سر راه تولید داخلی ضرورت دارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد بوروکراسی اداری یکی از موانع جدی بر سر راه تولید داخلی است که باید برطرف شود.
حسینی‌کیا: رفع بوروکراسی اداری از سر راه تولید داخلی ضرورت دارد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد بوروکراسی اداری یکی از موانع جدی بر سر راه تولید داخلی است که باید برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903109817855630.jpg حسینی‌کیا:,رفع,بوروکراسی,اداری,از,سر,راه,تولید,داخلی,ضرورت,دارد Icana

سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد مسئولان در تحقق بخشیدن به شعار سال جاری مبنی بر رونق تولید، گفت: محدودیت ها و مشکلات جدی در سال 98 وجود داشت اما محدودیت ها موجب نشد ظرفیت های داخلی دیده نشود.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع بر اساس رهنمودهای رهبر انقلاب، تلاش شد در سیاست گذاری ها به محدودیت ها به عنوان یک فرصت نگاه شود، نه مانعی که نمی توان از آن عبور کرد.

وی با اشاره به مولفه هایی که موجب شد شعار سال جاری به طور کامل محقق نشود، ادامه داد: بوروکراسی اداری یکی از موانع جدی بر سر راه تولید داخلی است؛ در واقع امروزه اگر تولیدکننده ای بخواهد مجوزی دریافت کند باید از مراحل متعددی عبور کند که زمان بر بوده و سودی برایش نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نظام بانکداری کشورمان همانند تیغ دولبه می توانند زمینه ساز رشد تولید یا مانع تولید شوند، تصریح کرد: در واقع بانک های کشورمان باید با ارائه تهسیلات مناسب به تولیدکنندگان واقعی کمک حال این افراد باشند نه اینکه با سخت گیری های بیش از اندازه و همچنین تحت فشار قرار دادن تولید کنندگان، واحد های تولیدی را بهسمت ورشکستگی سوق دهند.

حسینی کیا اعتقاد دارد عدم حمایت کافی از جوانان در عرصه تولید نیز موجب شد این حوزه با مشکلاتی مواجه شود؛ در واقع جوانان دارای روحیه تلاشگری و همچنین نوآوری هستند که اگر از آنها بهره درست و بجار برده شود، می توانند زمینه ساز تحول اقتصادی بزرگ شوند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به عرصه صادرات نیز می تواند زمینه ساز افزایش تولید داخلی باشد، خاطرنشان کرد: در این بین نباید فراموش کرد که برخی تولیدات داخلی مانند محصولات ناشی از اکتشافات معدنی می تواند جایگزین خوبی برای محصولات نفتی باشد که دارای ارزش افزوده بیشتری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet