پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/04 14:51:21
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه:

لازمه تحقق شعار "در خانه بمانیم" پخش برنامه‎‌های پرمخاطب از تلویزیون است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: لازمه تحقق شعار "در خانه بمانیم" پخش برنامه‎‌های پرمخاطب از صدا و سیما است.
لازمه تحقق شعار "در خانه بمانیم" پخش برنامه‎‌های پرمخاطب از تلویزیون است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: لازمه تحقق شعار "در خانه بمانیم" پخش برنامه‎‌های پرمخاطب از صدا و سیما است. https://cdn.icana.ir/d/019/113673.jpg لازمه,تحقق,شعار,"در,خانه,بمانیم",پخش,برنامه‎‌های,پرمخاطب,از,تلویزیون,است Icana

احد آزادی‌خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت تحقق شعار "در خانه بمانیم" به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: در این شرایط خاص هر دستگاهی مأموریت ویژه‌ای دارد که در این میان نقش صدا و سیما بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید سبد مصرفی فرهنگی خود را از رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی دریافت کنند، افزود: زیاد در خانه ماندن در خلق و خوی ایرانیانی که همواره به دنبال کار تلاش روزانه در خارج از منزل هستند، نیست؛ به همین دلیل رسانه به ویژه صدا و سیما در مقطع کنونی مأموریت مهم و حساسی دارد.

وی تأکید کرد: برای ماندن مردم در خانه و تغذیه فرهنگی مردم در درجه نخست باید اطلاع رسانی صحیح و دقیقی  از مسائل کشور و دنیا به مردم مخابره شود و اطلاع رسانی صداوسیما باید به دور از شانتاژ خبری رسانه‌های معاند در فضایی سالم مانند همیشه صورت گیرد تا مردم در جریان آخرین رویدادهای خبری دنیا و کشور به ویژه درباره ویروس کرونا قرار گیرند.

پخش برنامه‌های امیدآفرین در مقطع کنونی ضرورت دارد

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: از سوی دیگر ایجاد موج نشاط و امید آفرینی در تعطیلات نوروز ضرورت دارد که این فضا با تولید برنامه‌های طنز و شاد که مخاطب اصلی آن‌ها جوانان باشد، محقق می‌شود که در این راستا باید بتوان آمار و معدل مخاطبان را نیز افزایش داد.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر این ویروس در دنیا و کشورمان موجب ایجاد موجی از نگرانی و اضطراب شده که در این زمینه باید ضمن توصیه به رعایت اصول بهداشتی با امیدآفرینی مردم را به آینده نیز امیدوار کرد چراکه با تلاش‌های صورت گرفته این ویروس به زودی از کشور ریشه کن خواهد شد.

آزادی خواه یادآور شد: از سوی دیگر صدا و سیما باید با دعوت از نخبگان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی راهکارهایی را برای زندگی بهتر در شرایط قرنطینه و همه گیر شدن ویروس کرونا به مردم ارائه دهد که مجموع این نکات می‌تواند برای مردم بسیار مفید باشد.

مردم باید آخرین خبرها درباره کشف داروی ویروس کرونا را از طریق صدا و سیما دنبال کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: مردم همچنین باید بتوانند آخرین اخبار رسمی در خصوص نحوه درمان و کشف داروی ویروس کرونا را نیز از طریق صدا و سیما دنبال کنند تا افراد سودجو در این زمینه سوء استفاده نکنند.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet