خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/08/04 18:02:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

نتایج حضور بازرسان در ایران مثبت است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ورود بازرسان سازمان انرژی اتمی از سایت قم به دلیل اینکه به خواست جمهوری اسلامی ایران انجام شده موضوعی مثبت است.

محمد علی کریمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: به دلیل اینکه آنچه که جمهوری اسلامی ایران در خصوص سایت فردو انجام داده به طور دقیق براساس قراردادهای همکاری پیش بینی شده در آژانس انرژی اتمی در نتیجه موضوعی قانونی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو اصلی سازمان انرژی اتمی تمامی فعالیت‌های خود را در چارچوب NPT و سازمان انرژی اتمی انجام داده است و از ماهیت قانونی برخوردار است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص ایجاد سایت فردو توضیح داد: ایجاد سایت فردو قم به دلیل برخی تهدیدات رژیم صهیونیستی نسبت به تاسیسات اتمی ایران صورت گرفته است. 

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص پیش بینی وی از توافق نهایی در مذاکرات اخیر، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای عمل کرده که موفق شده براساس ضوابط پذیرفته شده توانمندی خودش را به حدی برساند که موضوع فناوری هسته‌ای به دست توانمند دانشمندان ایرانی توسعه یابد؛ لذا به طور طبیعی آژانس انرژی هسته‌ای و کشورهای 1+5 هم باید این موضوع را بپذیرند.

کریمی پذیرش اقدامات صلح آمیز جمهوری اسلامی توسط آژانس انرژی اتمی و کشورهای 1+5 را موجب این دانست تا همکاری‌ها به شکل منسجم ادامه یابند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: پذیرش و تایید اقدامات جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای 1+5 موجب می‌شود تا این کشورها به جای کارشکنی به طور دقیق با کشورمان راه همکاری را انتخاب کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet