پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/02 11:54:33
سرویس سیاسی
/سال جهش تولید/

دهقانی فیروزآبادی: از ظرفیت الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا برای جهش تولید استفاده شود

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی ۴ ویژگی لازم برای رونق و جهش تولید را دارد که باید این ظرفیت‌ها برای توسعه کشور فعال شود.
دهقانی فیروزآبادی: از ظرفیت الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا برای جهش تولید استفاده شود رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی 4 ویژگی لازم برای رونق و جهش تولید را دارد که باید این ظرفیت‌ها برای توسعه کشور فعال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106086852511.jpg دهقانی,فیروزآبادی:,از,ظرفیت,الحاق,ایران,به,اتحادیه,اوراسیا,برای,جهش,تولید,استفاده,شود Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به نامگذاری سال 99 توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید»، گفت: کشور ایران شرایط ویژه ای دارد که صرفا چند کشور در دنیا این ویژگی ها را دارا هستند و آن این است که همه فاکتورها برای رونق و جهش تولید را در کشور داریم.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت کشور برای ایجاد جهش تولید عنوان کرد: اولین فاکتور، انرژی ارزان و فراوان، دوم منابع معدنی متنوع در کشور، سوم نیروی انسانی بسیار قوی و چهارم وجود بازار مصرف بزرگ در کشور است که همه و همه می تواند مسیری هموار برای ایجاد جهش در تولید فراهم کند.

وی افزود: کشور ما حدود 80 میلیون نفر جمعیت دارد که بازار بزرگی برای مصرف محسوب می شود که این رقم با احتساب بازار موجود در کشورهای همسایه به تعدادی حدود 800 میلیون نفر می رسد.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: از سوی دیگر امسال فرصت دیگری برای بازار مصرف فراهم شده که اتحادیه اوراسیا است که به به صورت رسمی به آن ملحق شدیم و اکنون می توانیم با تسهیلات تعرفه ای، تولیدات خود را به این کشورها صادر کنیم.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در پایان با بیان اینکه مجموعه این ویژگی ها می تواند کشور را در آستانه جهش تولید قرار دهد، خاطرنشان کرد: البته لازمه کار، مدیریت درست، نظم، وجدان کاری، تعامل دستگاه ها با یکدیگر و هم افزایی میان نهادها، سازمان ها و ارکان نظام است تا به این هدف دست پیدا کنیم ضمن اینکه در سال های اخیر تجربیات خوبی کسب کردیم و می دانیم به چه افرادی تسهیلات داده شود تا حوزه تولید رونق پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet