پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/04 11:06:39
سرویس اقتصادی
/سال جهش تولید/

کیخا: وزارتخانه‌ها افزایش ۱۰ برابری میزان تولید را در دستور کار قرار دهند

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مسئولین وزارت‌خانه‌ها خصوصا جهاد کشاورزی باید تولید ده برابر میزان فعلی را به عنوان هدف تعیین کنند.
کیخا: وزارتخانه‌ها افزایش ۱۰ برابری میزان تولید را در دستور کار قرار دهند رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مسئولین وزارت‌خانه‌ها خصوصا جهاد کشاورزی باید تولید ده برابر میزان فعلی را به عنوان هدف تعیین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107369551654.jpg کیخا:,وزارتخانه‌ها,افزایش,۱۰,برابری,میزان,تولید,را,در,دستور,کار,قرار,دهند Icana
احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص راه‌کارهای تحقق شعار جهش تولید، گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود مطرح کردند که در حال حاضر تنها یک دهم از ظرفیتی که امکان دارد تولید می‌کنیم و این موضوع می‌تواند برای برنامه ریزان اقتصادی دارای اهمیت بسیار زیادی است.
 
نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن شامل زراعت، باغبانی، شیلات، کشت محصولات گلخانه‌ای و ضایعات محصولات فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص پایین بودن میزان تولید در مقایسه با ظرفیت موجود صحیح است، ادامه داد: مسئولین وزارت‌خانه‌ها خصوصا جهاد کشاورزی باید تولید ده برابر میزان فعلی را به عنوان هدف تعیین کنند.
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  برای رسیدن به جهش تولید باید دولت برنامه ریزی وجود داشته باشد و دولت برنامه خود را آماده کند، تصریح کرد: به‌صورت مثال در حال حاضر ظرفیت تولید و پرورش ۳۰ هزار تن میگو وجود دارد که باید با توجه به پتانسیل موجود این میزان به ۳۰۰ هزار تن افزایش پیدا کند.
 
وی با اشاره به اینکه دولت باید برنامه خود در خصوص افزایش ده برابری میزان تولید را تهیه و سپس درخواست خود از مجلس در زمینه ظرفیت‌های قانونی جدید را ارائه کند، افزود: برای تحقق شعار سال ۹۹ در بخش کشاورزی، تولیدات دامی، گلخانه‌ای و آبزیان ظرفیت کافی وجود دارد و می‌توان با حمایت‌های مالی، مدیریتی و به جریان درآوردن املاک بلوکه از این ظرفیت استفاده کرد.
 
رئیس کمیسیون، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: در بخش آب، وزارت نیرو طی سال گذشته اقدام‌های خوبی داشته و اگر این روند با مشارکت بخش خصوصی مبنا قرار بگیرد می‌توان شاهد جهش تولید و بهره‌برداری از منابع آبی باشیم./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet