هدر اصلی
1399/01/03 11:56:25
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید با اشاره به ادعای پمپئو:

عدم تحریم دارویی ایران عوام فریبی است

عضو فراکسیون امید در مجلس تاکید دارد که وزیر خارجه آمریکا در خصوص عدم تحریم دارویی ایران فرافکنی می کند و نمی خواهد مسئولت خود را در این زمینه قبول کند.
عدم تحریم دارویی ایران عوام فریبی است عضو فراکسیون امید در مجلس تاکید دارد که وزیر خارجه آمریکا در خصوص عدم تحریم دارویی ایران فرافکنی می کند و نمی خواهد مسئولت خود را در این زمینه قبول کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101522966236.jpg عدم,تحریم,دارویی,ایران,عوام,فریبی,است Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه دارو جزو تحریم های ایران نیست، گفت: سیاست های آمریکا در قبال ایران روشن است، در شرایطی که پول ایران بلوکه شده است و کشورهای تولید کننده لوازم بهداشتی و درمانی اجازه تجارت با ایران را ندارد، صحبت ها پمپئو در واقع عوام فریبانه است و حاکی از آن است که آنها نمی خواهد مسئولیت خود را در این زمینه بپذیرند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس در خصوص وضعیت پزشکی و دارویی کشور در این شرایط بحرانی گفت: بخشی از نیاز کشور دارو است و بخشی نیز مربوط به لوازم و تجهیزات پزشکی می شود که در شرایط کرونایی ما بیش از اینکه به دارو نیاز داشته باشیم به لوازم پزشکی احتیاج داریم که باید از بیرون تهیه شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: در شرایطی که حدودا روزانه افراد بسیاری در سراسر کشور به کرونا مبتلا می شوند کشور و کادر درمانی به تجهیزاتی مانند دستگاه تنفس نیازمند می شوند که باید مسیری برای تهیه این لوازم پیدا کنم.

وی با اشاره به فشار کشورهای اروپایی به آمریکا برای لغو تحریم های ایران در دوران کرونا، بیان داشت: بعید است این فشارها اثرگذار باشد، آنها اگر اراده ای برای پایان دادن به این تحریم ها داشتند در دو سال گذشته از خود چنین توانایی را نشان می دادند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: همه دنیا باید بدانند که کمک‌های حیاتی به ایران، مشمول تحریم ها نمی شود. ما در حال انجام هر کاری هستیم تا بتوانیم انتقال کمک‌های ضروری (به ایران) را تسهیل کنیم و اطمینان حاصل کنیم که معاملات مالی مرتبط با آن نیز انجام شود. هیچ تحریمی درخصوص ارسال دارو به ایران وجود ندارد، هیچ تحریمی علیه کمک‌های بشر دوستانه به این کشور وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet