پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/03 18:17:28
سرویس اجتماعی
همتی با اشاره فرمایشات امروز مقام معظم رهبری:

ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا ریاکاری است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا را نوعی ریاکاری دانست و تاکید کرد که باید بر توان داخلی کشور تکیه کنیم.
ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا ریاکاری است عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا را نوعی ریاکاری دانست و تاکید کرد که باید بر توان داخلی کشور تکیه کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107948871718.jpg ادعاهای,آمریکا,در,خصوص,کمک,به,ایران,برای,مقابله,با,کرونا,ریاکاری,است Icana

احمد همتی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت بعثت رسول اکرم (ص) در خصوص غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای ارسال کمک های دارویی و پزشکی به ایران جهت مقابله با کرونا، گفت: آمریکا حتی قبل از ویروس کرونا هم ریا کاری خاصی در خصوص دارو و تجهیزات پزشکی داشت چرا که اعلام می‌کرد حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایران تحریم نبوده اما از طرف دیگر با استفاده از ترفندهای مختلف دسترسی ایران به این اقلام را محدود می‌کرد.

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه راه‌های و مبادلات بانکی ایران برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی به دلیل تحریم‌های آمریکا مسدود است، ادامه داد: آمریکا تمامی شرکت‌های بین المللی را که با ایران در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی همکاری داشته‌اند، تحت فشار قرار داده تا از این جهت ایران را محدود کند. بنابراین دارو و تجهیزات پزشکی عملا در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه ادعاهای آمریکا در خصوص کمک به ایران برای مقابله با کرونا نوعی ریا کاری است، افزود: حرف‌های آمریکا در سطح بین الملل با عملش یکی نبوده و همواره برای خلاف گفته‌های خود عمل می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران نباید به حرف‌ها و وعده‌های آمریکا در خصوص ارسال محموله‌های دارویی و تجهیزات پزشکی امید داشته باشد، اظهار کرد: اساس کار باید تکیه بر توان داخلی باشد. از ابتدای تحریم‌ها مجلس شورای اسلامی، دولت و نهادهای ذی‌ربط نیز همین سیاست را دنبال کرده اند و خوشبختانه امروز هم با تکیه بر توان داخلی فشارها و تحریم‌ها را خنثی کرده‌ایم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به بازدیدها و گزارش‌های مختلف، بسیاری از کارخانه‌ها تولیداتشان را به سمت وسایل بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با کرونا برده و کمبودهای کشور را برطرف کرده‌اند. امیدواریم با همکاری پزشکان، پیراپزشکان و مردم بتوانیم از تولیدات داخلی کشورمان که استاندارد هم بوده استفاده کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet