خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/04 10:35:54
سرویس اجتماعی
بنیادی با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری:

سازمان غذا و دارو سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را بررسی کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: سازمان غذا و دارو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بی اعتمادی به سلامت داروهای وارداتی از جانب آمریکا را مدنظر قرار داده و سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را از هر جایی مورد ارزیابی قرار بدهد.
سازمان غذا و دارو سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را بررسی کند عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: سازمان غذا و دارو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بی اعتمادی به سلامت داروهای وارداتی از جانب آمریکا را مدنظر قرار داده و سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را از هر جایی مورد ارزیابی قرار بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100285613656.jpg سازمان,غذا,و,دارو,سلامت,تجهیزات,و,داروهای,وارد,شده,به,کشور,را,بررسی,کند Icana

بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون وجود اتهام تولید ویروس کرونا توسط آمریکا و عدم اعتماد به کمک دارویی و پزشکی این کشور به ایران، گفت: طراحی حمله بیولوژیکی کرونا توسط آمریکا هنوز به اثبات نرسیده و برای تایید آن لازم است دانشمندان داخلی و خارجی بر این موضوع نظر واحدی داشته باشند، از این رو رهبری با تدبیری هوشمندانه تاکید کردند که باید در این زمینه مراقب و هوشیار باشیم.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن خلیل اباد کوهسرخ  یادآور شد: اینکه دولت آمریکا مدعی شده ایران باید رسما درخواست کمک کند تا محموله های دارویی و پزشکی به این کشور ارسال شود خلاف قوانین سازمان های بین المللی و حقوق بشر نوشته شده توسط خودشان است. براساس قوانین بین المللی هر کشوری که توان کمک به کشور دیگری را دارد به خصوص در حوادث غیر مترقبه باید پیش قدم شود. 

وی با اشاره به بخش دیگری از صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر بی اعتمادی به سلامت داروها و تجهیزات پزشکی ارسالی از جانب آمریکا، گفت: داروها و تجهیزات پزشکی وارد شده به کشورها معمولا بر اساس استانداردهای کشور مقصد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. از این رو فرمایشات مقام معظم رهبری باید مدنظر  سازمان غذا و دارو قرار گیرد که  باید سلامت تجهیزات و داروهای وارد شده به کشور را از هر جایی مورد ارزیابی قرار بدهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ضرورت همکاری همه دانشمندان جهان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افزود: کرونا بیماری است که همه کشورهای جهان را درگیر کرده، از این رو لازم است تمامی کشورها با همکاری و استفاده از تجربیات یکدیگر برای رفع آن گام بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet