پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/04 20:36:49
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در تماس تلفنی با استاندران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان تاکید کرد

هر استان، سپر ضد کرونا تشکیل دهد

رییس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات در مقابله با کرونا و  راهکارهای مدیریت هرچه بهتر این بیماری در استانهای مذکور را مورد بررسی قرار داد و خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان ها در برابر شیوع کرونا شد.
هر استان، سپر ضد کرونا تشکیل دهد رییس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات در مقابله با کرونا و  راهکارهای مدیریت هرچه بهتر این بیماری در استانهای مذکور را مورد بررسی قرار داد و خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان ها در برابر شیوع کرونا شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107610694396.jpg هر,استان،,سپر,ضد,کرونا,تشکیل,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی، در این گفت و گوها، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته  تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی  اغلب استان های کشور در مواجهه با  بیماری کرونا قابل تقدیر است و آمارهای امیدبخشی درخصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می شود؛ لذا هریک از استان هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی، مدیریت میدانی و همکاری مردم سپر زیستی در برابر کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از 18 میلیون به 3 میلیون سفر را بی سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این 3 میلیون سفر هم صورت نمی گرفت اما این آمار بیانگرکاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می دهد که جاده های مواصلاتی در برخی استان ها به خوبی کنترل شده است.

در این تماس ها مقرر شد، آماده سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند، در این سه استان پیگیری شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گوها  همچنین خواستار آماده سازی طرح جامعی از سوی هر استان  متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن استان  برای آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت و امکانات و اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

دکتر لاریجانی در این گفت و گوها همچنین بر استفاده از ظرفیت های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی و  اقتصادی هر استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری کسب و کارها  از شیوع کرونا تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در این گفت و گوها اظهار داشت: باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات  از تدابیر موثر صورت گرفته در سایر مناطق به ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون استانی و درون شهری  استفاده  و همکاری مشترک بین استانها در این خصوص  پیگیری شود.

دکترلاریجانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با استانداران گفت: بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت و گو با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پر حضور و پرتردد به نحو کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی  تاکید کرد.

 همچنین در این گفت و گوها  تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمانبندی و اقدامات مربوط به تهیه آنها  توسط رییس مجلس مورد بررسی قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet