پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1399/01/08 09:33:00
سرویس سیاسی
بروجردی مطرح کرد

انتقاد از صدور مجوز برای ورود پزشکان بدون مرز به کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتقاد از صدور مجوز برای ورود پزشکان بدون مرز به کشور، گفت: نگرانی‌هایی در خصوص ناقل بودن پزشکان بدون مرز وجود دارد.
انتقاد از صدور مجوز برای ورود پزشکان بدون مرز به کشور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتقاد از صدور مجوز برای ورود پزشکان بدون مرز به کشور، گفت: نگرانی‌هایی در خصوص ناقل بودن پزشکان بدون مرز وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg انتقاد,از,صدور,مجوز,برای,ورود,پزشکان,بدون,مرز,به,کشور Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ورود پزشکان بدون مرز به کشور، اظهار داشت: با توجه به فراگیری و خطرناکی بیماری کرونا، چین بعنوان اولین کشوری که دچار این بیماری شده و طبیعتاً بیشترین تجربه را دارد، در شرایط کنونی هر فرد و هیئتی که وارد چین شود، ابتدا باید ۱۴ روز در قرنطینه باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ورود برخی افراد تحت عنوان پزشکان بدون مرز نگرانی‌هایی را به دنبال دارد، زیرا ابتدا باید آن‌ها را قرنطینه کنم تا مشخص شود این افراد ناقل ویروس کرونا هستند یا خیر؟.

وی افزود: ایران در کل دنیا به جهت همکاری بسیجی‌وارانه یک استثنا است و اقدامات ارزشمند نیروهای مسلح در کنار دولت قابل تقدیر است، در همین راستا روز گذشته شاهد افتتاح بیمارستان ۲ هزار تختخوابی ارتش بودیم.

بروجردی ادامه داد: پذیرفتن پزشکان بدون مرز که حداقل نگرانی ناشی از ورود آن‌ها به کشور، احتمال ابتلا و ناقل بودن آن‌ها است، اقدامی منطقی نیست و با توجه به اینکه تعداد این افراد انگشت‌شمار است، جامعه نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده و موافقت با حضور پزشکان بدون مرز در کشور صحیح نبوده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از همه فعالان عرصه مبارزه با کرونا که برخی از پزشکان و پرستاران و بهیاران جان خود را از دست داده‌اند، گفت: باید سخت گیری بیشتری در خصوص ترددها داشته باشیم تا موج دوم فراگیری ویروس کرونا بالا نرود زیرا مسافرت‌های زیادی انجام شده است.

بروجردی در پایان ضمن انتقاد از ورود پزشکان بدون مرز به کشور اظهار داشت: همکاری با پزشکان بدون مرز باید با دقت و توجه بالایی انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet