خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/01/11 12:51:56
سرویس فرهنگی
میرزاده:

مراکز پژوهشی شناسنامه‌دار برای فضای مجازی تولید محتوا کنند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه کمیسیون آموزش به زودی به مشکلات فنی فضای مجازی برای بهره گیری مراکز علمی و آموزشی از آن ورود خواهد کرد از مراکز پژوهشی شناسنامه‌دار خواست نسبت به تولید محتوا برای برای فضای مجازی اقدام کنند.
مراکز پژوهشی شناسنامه‌دار برای فضای مجازی تولید محتوا کنند سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه کمیسیون آموزش به زودی به مشکلات فنی فضای مجازی برای بهره گیری مراکز علمی و آموزشی از آن ورود خواهد کرد از مراکز پژوهشی شناسنامه‌دار خواست نسبت به تولید محتوا برای برای فضای مجازی اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910105124161392.jpg مراکز,پژوهشی,شناسنامه‌دار,برای,فضای,مجازی,تولید,محتوا,کنند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به علت شیوع ویروس کرونا به معنای تعطیلی علم و آموختن دانش نیست، عنوان کرد: در حال حاضر جامعه بیش از هر زمان دیگری به راهکارهای جدید برای برون رفت از بحران‌های پدید آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا احتیاج دارد و در این زمینه مراکز پژوهشی کشور می‌توانند در حوزه‌های مختلف بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی راهکار ارائه دهند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر بهره گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی، تصریح کرد: امروز محتوای فضای مجازی به جای پر شدن از شایعاتی در خصوص ویروس کرونا که عمدتا کار رسانه‌های بی هویت است باید از مطالب تحقیقاتی و یافته‌های مراکز رسمی و شناسنامه‌دار پژوهشی کشور تغذیه  شود.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: در این زمینه مراکز پژوهشی ما باید ارتباط خود را با بدنه جامعه و مردم از طریق فضای مجازی ارتقا دهند.

میرزاده یادآور شد: از سوی دیگر از ظرفیت فضای مجازی باید  برای عقب ماندگی‌های درسی دروس دانشگاهی و مدارس استفاده شود که در این زمینه شاهد اقدامات خودجوش از جانب برخی مدارس و دانشگاه‌ها هستیم؛ درحالیکه وزارت علوم و آموزش و پرورش باید در این زمینه برنامه مشخص داشته باشند و در این زمینه هم مراکز پژوهشی می‌توانند پیشگام و ارائه دهنده روش‌های جدید باشند.

وی تأکید کرد: امروز وقت آن رسیده که از یافته‌های پژوهشی و نوینی که صرفا جهت تزیین کتابخانه دانشگاه‌ها به قفسه‎ها رفته، استفاده و راهکارهای جدید از طریق دانشگاه و مراکز پژوهشی به جامعه منتقل شود تا بتوانیم از این بحران همه گیر جهانی به سلامت عبور کنیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون آموزش مجلس به زودی به مشکلات فنی موجود در فضای مجازی ورود خواهد کرد تا با سهل شدن شرایط، فضایی برابر برای صاحبان ایده در این فضا فراهم شود تا همچنین مدارس و دانشگاه‌ها نیز از این فضا بتوانند امور جاری خود را به شکلی منظم پیگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet