هدر موبایل
1399/01/18 10:27:14
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به حمایت اروپا برای لغو تحریم‌های ایران:

تحریم دارویی آمریکا نقض حقوق‌بشر است / شاهد شکل‌گیری همکاری بین‌المللی برای نابودی کرونا هستیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تحریم دارویی در شرایط کنونی بی معنا است و اگر کشوری دست به چنین اقدامی بزند، ناقض حقوق بشر محسوب می شود.
تحریم دارویی آمریکا نقض حقوق‌بشر است / شاهد شکل‌گیری همکاری بین‌المللی برای نابودی کرونا هستیم سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تحریم دارویی در شرایط کنونی بی معنا است و اگر کشوری دست به چنین اقدامی بزند، ناقض حقوق بشر محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104795461697.jpg تحریم,دارویی,آمریکا,نقض,حقوق‌بشر,است,/,شاهد,شکل‌گیری,همکاری,بین‌المللی,برای,نابودی,کرونا,هستیم Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به درخواست اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت بشردوستانه و لغو تحریم‌های دارویی ایران، گفت: امروزه ویروس کرونا موجب شد اکثر کشورهای دنیا درگیر مبارزه با این بیماری شوند از این رو شاهد شکل گیری همکاری بین المللی برای از بین بردن این ویروس هستیم.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع کشوری نمی تواند به تنهایی این ویروس را ریشه کن کند زیرا کرونا مرز و ملیت نمی شناسد و اگر کشوری نسبت به این بیماری پاک شود، احتمال شیوع مجدد با برقراری پروازهای بین المللی وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروزه همه ملت ها باید دست به دست هم بدهند تا کرونا از بین برود، ادامه داد: بنابراین در چنین شرایطی تحریم دارویی و تجهیزات پزشکی و عدم همکاری پزشکی بی معنا است و اگر کشوری دست به چنین اقدامی بزند، ناقض حقوق بشر محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه متاسفانه در چنین شرایطی آمریکایی ها همچنان بر طبل تحریم علیه ایران اسلامی می کوبد، تصریح کرد: این مهم در حالیست که رییس جمهور این کشور از تشدید تحریم ها علیه کشورمان صحبت می کند که نشان دهنده نقض قوانین بین المللی از سوی مسئولان کاخ سفید است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با مثبت خواندن اقدام اتحادیه اروپا در راستای حمایت از لغو تحریم های ظالمانه و یکجانبه، خاطرنشان کرد: متاسفانه لجاجت مقامات ایالات متحده با تهران پابرجاست و در چنین شرایطی نهادهای بین المللی می توانند با افزایش فشار سیاسی، زمینه لغو تحریم ها را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در پی امتناع ایالات متحده آمریکا برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه کشورهایی چون ایران، کوبا و ونزوئلا، اتحادیه اروپا از معافیت‌های تحریمی بشردوستانه حمایت کرد تا با تعلیق تحریم‌های اقتصادی، کشورهایی چون ایران و کوبا و ونزوئلا بتوانند برای مقابله با ویروس ناشناخته کرونا به تجهیزات پزشکی و دارویی دسترسی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet